Yeşil Renginin Mutfak Dekorasyonundaki Uyumu

8934

 

Doğanın en güzel yansıması olan yeşil rengini, evimizin her yerinde rahatlıkla kullanmakla beraber mutfaklarda kullanmakta daha bir temkinli olabilmekteyiz. Biz size bu yazımızla ve akabindeki muhteşem resim galerimiz ile yeşil renginin mutfak dekorasyonundaki uyumu ile ilgili fikir edinmenize yardımcı olmayı amaçladık.

Yeşil birçok farklı tona sahip, baskın bir renk olduğundan hangi tona ne oranda yer vereceğinize dikkat etmeniz önemlidir. Yoğun bir şekilde tek bir yeşil tonu kullanmak son derece yanlış bir tercih olacaktır. Tavsiyemiz, örneğin sadece dolap kapakları, sadece tezgah üstü, belki sadece tekstil ürünlerinde bu rengin tonlarına yer vererek mutfağınızın genelinde göz alıcı bir uyumu yakalamanız olacaktır.

 

Dinlendiren, doğayı hatırlatarak huzur veren bu muhteşem rengi mutfaklarınızda kullanmayı öncelikli tercihleriniz arasına mutlaka almalısınız. Farklı tonlar arasında renk geçişleri yaparak uygulayacağınız yeşil dekorasyonda doğal olarak aksesuarlar ön planda olacaktır. Mutfak masasını beyaz renkte seçip, sandalyeleri yaprak yeşili olarak uygulamak adeta bir bahar dalı gibi mutfağınızda açan bir görsellik temin edecektir. Dolaplarınız komple beyaz veya örneğin açık gri renk ise tezgah ile dolap arasındaki duvar kısmında yeşil rengi uygulamak yine olağanüstü bir geçişe imkan verecektir. Mobilyanın tamamında sade renkler kullanmış iseniz perdelerinizde, halınızda, masa örtünüzde, yani kısaca tekstil ürünlerinizde, cıvıl cıvıl yeşil tonlarını, yeşil rengin yoğun olduğu desenleri seçiyor olabilirsiniz.

Daha birçok farklı uygulamanın mümkün olduğunu hatırlatarak, aşağıda yer alan galerimizi incelemenizi, mutfaklarınızda yeşilin cazibesini artık sizin de yaşamanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Model Ankastre Mutfak Modelleri 2020 başlıklı makalemizde 2020 ankastre mutfak modelleri, ankastre mutfak modelleri ve ankastre mutfak tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

Döşemelik Kumaş mailŞömine soba mailtaş fayans mailGranit - Döşeme mailKüçük Vintage Halı mailSu ürünlerinin çeşitleri mailBanyo aynaları mail,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.