Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Mutfaklarda geçiştirilen bir eylem olmaktan çıkarılan yemek yeme eylemi için artık özel olarak dekore edilen yemek odaları hemen her evde bulunmaktadır. Peki yemek odası dekorasyonu nasıl olmalı? Yemek odalarında fonksiyonellik son derece önemlidir. Seçilen eşyaların konforlu ve kullanışlı olmaları şık olmaları kadar hatta belki çok daha fazla önem arz etmektedir.

Yemek yenilen anlarda, hayati bir gereksinimin karşılanmasının yanı sıra keyifli bir zaman dilimi geçirmek de hedeflenir. Samimi kalabalıklar ile unutulmaz yemek sonrası sohbetleri de yine bu mekanlarda yaşanmaktadır. Bu nedenle, sandalyelerin rahatlığı, masanın büyük ve geniş olması, büfelerin saklama alanlarının fazla olması gibi işlevsel özelliklere dikkat edilmelidir.

Bazı renklerin insanlarda yemek yeme dürtüsünü etkilediği düşünülür. Bu renklerin, turuncu, kırmızı gibi sıcak renkler olduğu kabul edilmektedir. Siz de bu düşünce ile başta bu renkler olmak üzere, yemek odası dekorasyonunda canlı renkleri de tercih edebilirsiniz. Ancak, genelde salonların belirli bir kısmına tekabül eden yemek odanızın mutlak surette salon dekorasyonunuz ile uyumunu gözetmeyi ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Yemek odası dekorasyonunda bir diğer önemli husus ise aydınlatmadır. Yemek masası üzerine uzanan tepe aydınlatmaları ile hem şık bir görselliği, hem de yemek odalarının olmazsa olmazı yeterli bir aydınlatmayı en etkin şekilde tesis etmeniz mümkün olacaktır.

Aşağıda sizin için hazırladığımız resim galerimizin seçimlerinize yön vereceğine inanıyor, her bir dekorasyon stilini özenle incelemenizi tavsiye ediyoruz!

YEMEK ODASI DEKORASYONU RESİM GALERİSİ

 

Bir önceki yazımız olan 2020 Boya Badana Renkleri ve Renk Kataloğu başlıklı makalemizde 2020 boya badana renkleri, 2020 ev badana renkleri ve 2021 boya badana renk kataloğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir