Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

525

yazlık ev dekorasyonu dizaynı renkleri nasıl olmalı yapılmalı örnekleri resimleri modelleri 2013

yazlık evler

Merhaba dostlar. Bildiğiniz gibi yaz mevsimi geldi gelecek. Bu yaz aylarında yaz mevsiminin geç gelmesi biraz şaşırtmış olsa da yavaş yavaş yaza doğru adımlar atıyoruz. Bu adımları da sağlam atmak gerekmektedir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar yazlık evlerine taşınıyor. Yazlığı olmayanlar da bir yazlık ev alma peşinde. Peki bu evlerin dekorunu nasıl düzenleyeceksiniz? Bunlar hakkında hiç bilginiz var mı? Eğer yoksa sizlere az da olsa bu konu hakkında bildiklerimi aktarmak istiyorum.

yazlık ev dekorasyonu

Öncelikle yazlık evlerin renk seçiminde açık ve cıvıl cıvıl renkleri kullanabilirsiniz. Hangi renk hoşunuza gidiyorsa o rengi kullanabilirsiniz. Yazın çok kullanılan renkler arasında mavi rengi yer alıyor. Örnek resimlerimizden de göreceğiniz gibi çoğu dekorasyonlarda mavi renk tercih edilmiş. Ama bayanların tercihi genelde pembe renginden yana oluyor. Yeşil, mavi beyaz, turkuaz, sarı, turuncu gibi göz alıcı renkleri tercih etmenizde yarar var.

yazlık ev mobilya

Şimdi de gelelim mobilya seçiminize ! Mobilya seçimlerinizi genel anlamda hafif malzemeler ile yapılmış mobilyalardan oluşan oturma grupları tercih edilmelidir. Böylelikle yaz ayının sıcaklığını az da olsa serinletebilirsiniz. Ayrıca ferforje türü olarak yapılan sandalye türü oturma gruplarını tercih etmeniz yazlık evlere çok uygun bir tasarım olacaktır.

yazlık ev dekorasyonları

Eğer güzel bir bahçeniz varsa bahçe mobilyaları ile bahçenizi daha da güzelleştirebilir ve de bahçenin güzelliği eşliğinde dışarıdan esen serin rüzgar ile birlikte rahatlık ve huzur veren keyfi sürebilirsiniz.

yazlık ev dekorasyon örnekleri

Aksesuar konusuna gelecek olursak hoşunuza giden her türlü aksesuarlar yazlık evlerinizde çok modern duracaktır. Tercihleri tamamen sizlerin beğenisine bırakıyorum.

yazlık ev modelleri yazlık ev nasıl düzenlenir yazlık ev renkleri yazlık ev tasarımları yazlık ev yazlık mekanlar

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon fikri isteyen var mı ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Konunun Etiketleri:

yazlık ev dekorasyonuyazlık ev dekorasyon örnekleriyazlik ev modelleriyazlik evyazlık ev dekorasyonlarıyazlık dekorasyonyazlık ev tasarımlarıyazlık dekorasyonuyazlık dekorasyon fikirleriyazlik ev dekoru,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.