Ümit Ünaldan 6 Kavram, 80 Renk Dekorasyon Fikirleri (Intercolor)

532

INTERCOLOR

filli boya

40 yıldır renk konusunda dünya çapında otoriteye sahip olan Intercolor (International Comission for Colour), 14 ülkeden temsilcilerin katılımıyla her iki yılda bir toplanan ve sonraki iki yıla dair renk öngörülerini birkaç günlük bir çalışmanın ardından ortak bir  sonuç bildirgesiyle yayınlayan uluslararası bir platformdur.

Intercolor, en geniş anlamıyla tasarıma egemen olan renklerin kültürün, ekonominin ve dünyanın içinde bulunduğu genel durumun yansıtıcısı oldukları düşüncesini temel alır ve delegelerinden kendi ülkelerinde yaşananlara, değişimlere ve dünyanın o dönem içerisinde bulunduğu duruma dair gözlemlerini ve yorumlarını dile getirmelerini ister. Bu alışveriş sonucunda sivrilen ortak kavramlar belirginleştirilir; bu kavramlara karşılık geldikleri düşünülen renkler üzerinde anlaşılır ve renk paletleri hazırlanır. Sonraki iki yıl boyunca dünyanın dört bir yanında tekstil, moda ve mimari başta olmak üzere pek çok disiplini, akımı ve sektörü derinden etkileyecek, tasarımcılar ve trend uzmanları tarafından kullanılacak olan renkler böylece belirlenmiş olur. Ülkemiz bu komisyonda 12 yıldır Ümit Ünal ve Özlem Süer tarafından temsil edilmektedir.

wabi3ijpeg auatic4JPPEG aurora3JJJ filafil3JPEEG prismatic3JPEEEG uats4jpppi

Bir önceki yazımız olan Dünyaca Tanınan Ünlülerin Müthiş Ev Dekorasyonları Dış Mimarileri başlıklı makalemizde dünyanın en güzel evleri, dünyanın en güzel villası ve ünlülerin ev dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

iç cephe boyalarında renkler filli boya 2013 2014intercolor umit unal,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.