Türkiyenin Tarihi Yerlerinin Maketleri (İstanbul Miniatürk)

1144

türkiyenin tarihi yerlerinin maketleri, istanbul miniatürk eserler, istanbul miniatürk nerede, türkiyenin tarihi yerlerinin minyatürleri . . .

Türkiyenin tarihi eserlerinin minyatürlerinden oluşan ve türk sanatçılar tarafından asıllarını aratmayacak güzellikte yapılan küçük minyatür tarihi eserlerin bir çoğunu görmek isterseniz istanbul miniatürk açık hava müzesini ziyaret edebilirsiniz. Ben de burayı merak edip bizzat ziyaret edip bu eserleri canlı olarak gördüm. Bütün eserler fark gözetmeksizin birbirinden güzel ve usta işçilikle asıllarına uygun bir şekilde yapıldığını gördüm. Aralarından özellikle dikkatimi çekenler arasında eski mardin evleri, artemis tapınağı, selimiye cami, ve anıtkabir gibi eserler yer aldı. Gerçekten harika tasarımları ile istanbula nam saldığına inanıyorum.

Tabi istanbul her hali ile çok güzel olsa da bu alanın da katkısını görmezden gelemeyiz. İstanbul’a yolunuz düşerse çok makul bir fiyata yani toplam 5 TL’ye bu müzeyi sınırsız gezebilirsiniz. Ayrıca yaptıkları bir sistem çok hoşuma gitti. Bunu da belirtmek isterim. Gelen ziyaretçi hangi dili konuşuyor ise kendi dilinde bir kart alarak kartta yer alan barkodu istediği bir eserin yanındaki makineye okuttuğunda o eser ile ilgili genel tarihi bilgiyi kolaylıkla ediniyor. Üstelik bütün dillerde bu bilgiyi alabilirsiniz. Dekorsaati.com olarak bu tarihi yeri sizlerle paylaşmak istedik. Memleketimizde gezip görülecek bir yer olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sizler için incelediğimiz bu eserlerin resimlerini aşağıda galeri olarak paylaştım. Galeri bölümümüzden bu tarihi eserleri tek tek inceleyebilirsiniz.

İSTANBUL MİNİATÜRK İLE İLGİLİ GALERİ BÖLÜMÜ

Bir önceki yazımız olan En Güzel İtalyan Tarzı Ev Modeli başlıklı makalemizde en güzel italyan evler, italya ev tasarımları ve italya mimarisi evler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

cam balkon modelleriyeni halı modelleriyemek odası modelleritarihi eser maketleritarihi eserlerin maketleriperde ve tul tasarımları 2014tarihi yerlerin maketlerigranit mutfak tezgahıtürkiyedeki tarihi eserlerin maketleritarihi maketler,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evinizi Sıcak Gösteren Renkler

Eminim ki sizler de evinizi güzel göstermek için bir çok dekorasyon yapıp birbirinden değişik tasarımlar ile evinizi güzelleştirmeye çalışmışsınızdır Tabi...

Kapat