Tül Perde Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

2328

tül perde kullanımında nelere dikkat edilmeli ne yapılmalı nasıl olmalı hakkında bilgiler

tül perde modelleri

Tül perdeler hemen hemen bütün evlerde kullanılan perde türlerinden biridir. Genelde iki çeşit perde kullanılır. Biri güneşi kapatsın diye güneşlik adı verdiğimiz kalın perdelerdir. Diğeri de güzel motifler ile donatılmış ince tül perdelerdir. Tül perde alırken ve ya aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı önemli konuları sizlerle paylaşmak istedik.

Mesela tül perde de kullanacağınız aksesuar ve aparatlar önemli görevler üstleniyor. Çünkü perdenizin güzel veya çirkin görünmesini kullandığınız aksesuarlar sağlıyor. Kaliteli ve hoş görüntü veren aksesuarları tercih etmenizi öneririz. Özellikle tül perde için seçmiş olduğunuz korniş ve korniş başlarının da önemli bir yeri vardır. Perdenin dışarıya verdiği görüntüsü açısından önemlidir.

Gelelim en önemli noktaya! Tül perdelerinizin ölçülerini, perdeyi kim dikecek ise o almalıdır. Çünkü sizin ölçüleriniz ile dikecek kişinin ölçüleri birbirlerine benzerlik göstermeyebilir. Çünkü yıkandıktan sonra ekme durumu olabilir. Böylece de odanıza göre kısa kalabilir. Bu da hiç hoş bir görüntü olmaz.

Perde seçerken özellikle kaliteli kumaşlar seçmenizi öneririz. Kalitesi iyi olmayan bir kumaş zamanla ilk görünümünü kaybeder. Renk solması yıpranma ve aşınma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kısacası eski perdenizden eser kalmaz. Perdenizi yıkarken de çok sıcak yani derecesi yüksek sularda yıkamayın. Çok hassas bir yapıya sahip olduğu için çok çabuk yıpranır ve çeker.

Sizlere çok önemli bir bilgi daha vermek istiyorum. Perdeleriniz polyester veya sentetik ise perdelerinizi yıkadıktan sonra sakın ütülemeyin. Makineden çıkarttıktan sonra asmanız yeterli olacaktır. Çünkü kuruyunca kendi düzelecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Japon Perde Modelleri 2013 başlıklı makalemizde japon perde fiyat, japon perde modelleri ve japon perde modelleri 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

perde nasil utuleniren güzel tül modelleritül perde nasıl ütülenirtul perde yikaninca cekermiperde yıkanınca çeker mitül perde çekermidekor saati tülperde yıkayınca çekermitül fonlartül perdeler nasıl ütülenir,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.