Suya Dayanıklı Duvar Kağıdı Modelleri 2013-2014

1024

suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri, en güzel suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri, en şık suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri, duvar kağıdı modelleri, banyolar için duvar kağıdı modelleri, tuvalete döşenen duvar kağıdı modelleri, wc için duvar kağıdı çeşitleri, ıslak hacimler için duvar kağıdı modelleri, seramik üstüne duvar kağıdı uygulaması, boyalı duvar üstüne duvar kağıdı döşeme,

 

suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri

suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri

Islak hacimlerin bulunduğu mekanlarda bulunan duvarlarda seramik akla gelirdi. Duvarlarda seramik uygulaması yapıldığında duvarın nemi, küfü, ıslaklığı ortadan kalkar sanırdık. Fakat duvarlara döşenen seramiklerin arasındaki derz dolgusu zamanla aşınır veya hanımlar tarafından seramikleri silmek için kullanılan kimsall temizlik malzemelerinden dolayı seramiklerin arasında oluklar oluşur ve seramiğin altında hiçbirimiz tarafından  izolasyon yapılmadığı için içerde biriken nemden dolayı seramik yapıştırıcısı zamanla kendini bırakır ve seramikler zamanla duvardan teker teker düşmeğe başlar. Bunu yaşamak istemiyorsanız; Banyolarınızın zemin kaplamasını yapmadan önce mutlaka izolasyonunu yapın veya suya dayanıklı duvar kağıdı kaplayın. Suya dayanıklı duvar kağıdı izolasyon görevi görecektir. Dekorsaati.com ziyaretçileri için hazırladığımız görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Suya Dayanıklı Duvar Kağıdı: Eternowall

Banyolar için duvar kağıdı uygulamasından söz edilirken genellikle temkinli davranılır. Suyla temas eden duvarlara duvar kağıdı döşenmemesi tavsiye edilir. Oysa artık, belki de dünyada ilk kez, duş ünitesinin içi de dahil olmak üzere, bir banyonun bütün duvarlarını duvar kağıdı ile kaplamak mümkün. Çok katmanlı yapısıyla, ürünün yüzeyinden duvara su geçirmeyen Eternowall, dekoratif oluşunun yanı sıra kullanışlı yapısıyla mekanlarda işlevselliği ve estetiği buluşturuyor.

Eternowall duvar kağıtlarını suya dayanıklı kılan teknik özelliklere bir göz atacak olursak: duvar kağıtlarının üstü, flalat dahil sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen vinil dokuya sahip. Ürünlerin alt katmanı duvara yüksek tutunma özelliği veren fiberlerle kaplı. Ara katmanlar ise non-woven dokusu içeriyor, duvar kağıdına su geçirmeme ve darbelere dayanıklılık özelliği veriyor. İşte tüm bu teknik özellikler sayesinde banyoda ve diğer ıslak mekanlarda, rahat ve güvenli bir şekilde duvar kağıdı uygulaması yapılabiliyor.
Peki, bu ürünler suya ‘ne kadar dayanıklı’ diye merak edecek olursanız, suyun en yoğun olarak kullanıldığı duş duvarlarında bile Eternowall ürünleri sorunsuz bir şekilde uygulanıp kullanılabiliyor. Suyun yanı sıra Eternowall ayrıca, nem ve buhara karşı da yüksek dayanıklılığa sahip ve sauna, spa merkezi gibi bölgelerde de sorunsuzca uygulanıyor.

Nem ve rutubeti önleyen yapısıyla aynı zamanda izolasyon malzemesi görevi gören bu duvar kağıtlarının üzerine direk seramik uygulamak da mümkün. Seramiklerde derzlerin arasından geçecek olan suyu bloke etme özelliğiyle seramiğin altına da döşenebilen Eternowall, duvarlarda tek başına, seramiklerle kombinasyon yapılıp, birlikte kullanılarak veya seramiğin altında izolasyon malzemesi görevi görecek şekilde birçok farklı amaç için kullanılabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Harita Şeklinde İlginç Duvar Kağıtları başlıklı makalemizde 2014 duvar kağıtları, harita duvar kağıdı fiyatları ve harita duvar kağıtları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

banyo için suya dayanıklı duvar kağıdıeternowalleternowall duvar kağıdı fiyatlarısu gecirmeyen duvar kagitlarineme dayanıklı duvar kağıdıeternowall fiyatsuya dayaniklı banyo duvar kağıdıduvar kağıtlı banyo modellerirutubete dayanıklı duvar kağıtlarıeternowall duvar kağıdı,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.