Simli Boya Nasıl Yapılır? Simli Boya Uygulaması Nasıl Olur?

1790

simli boya nasıl yapılır

Evinizin duvarlarının simli ve ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, hazır simli su bazlı boyaları satın alabilir veya kendi simli boyanızı siz yapabilirsiniz.

 

Polisan Decoart simli boya

Polisan Decoart simli boya

Evinizi,Hazır simli boya ile boyamak için;

Evinizi eğer ilk defa boyayacaksanız, yani eğer alçı sıvanın üzerine sürülecek ilk uygulama ise, ilk önce evinizin alçı duvarlarını 1 kat boya astarı ile boyayın, kurumasını bekleyin. Ardından herhangi bir markaya ait 1 kat su bazlı duvar boyası sürün. 4-5 saat sonrada  aldığınız simli boyanın su bazlı bir boya olmasına dikkat ederek, satın almış olduğunuz boya kullanıma direk hazır bir boya olduğundan içerisine su koymayın.İyice çalkalayarak duvara 1 kat sürünüz. Daha fazla parlak ve daha ışıl ışıl olmasını isterseniz 3-4 saat 1.kat boyanın kurumasını bekleyerek simli boyayı 1 kat daha sürebilirsiniz.

Marketlerde satılan hazır simli boyaları 1 lt ve 2,5 lt’lik  ambalajlarda bulabirsiniz.

Not: 2,5 litrelik bir ambalaj ile 2 odanızın duvarlarını rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Evde simli boya hazırlama;

Eviniz eski ve  duvarlarınızda boya var ve siz evinizi simli bir boya ile boyamak istiyorsunuz. Kendi boyanızı da kendiniz hazırlamak istiyorsanız. Bunun için yapmanız gereken ilk önce boyanacak alanı belirlemek ve o alana yetecek kadar boya almak. (1 odaya 2 kat boya uygulamak koşuluyla 2,5 LT boya gereklidir.) Marketlerden satın almış olduğunuz 2,5 Lt’lik boyayı su karışıtırarak inceltin. uygulanacak zeminin tamiratları var ise alçı ile tamiratları yaparak, iyice zımpara yapın. Her hangi bir fırça ile duvarları tozdan arındırın. marketten almış olduğunuz su bazlı boyayı simi karıştırmadan önce duvara 1 kat sürün, 3-4 saat boyanın kurumasını bekleyin ve kalan boyanın içine 0,45 ml’lik ince toz simden 2 kutuyu yavaş yavaş boşaltın ve her boşatmadan sonra iyice karıştırın. (boyanın içine koyacağınız simin rengine siz karar verin- bakır, altın, gümüş, yeşil, mor veya 2 renkten oluşan karışık sim de alabilirsiniz.Altın-Gümüş gibi)

saten rulo

Uygulamayı yaparken kullanacağınız rulo da önemlidir. İnce tüylü saten boya rulosu ile uygulama yapınız. Boya kuruduktan sonra ışıl ısıl parlayan simli bir duvar artık hazırdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Üç boyutlu duvar panelleri ile iç dekorasyonunuzu siz oluşturun başlıklı makalemizde 3 boyutlu duvar paneli, 3 boyutlu duvar panelleri ve duvar dekorasyonu panel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

simli duvar boyasıpolisan simli boyasimli boya nasıl yapılırsimli duvar boyalarısimli iç cephe boyalarıboyanın içine simmarshall simli boya renklerisimli duvar boyasi nasil yapilirsimli iç cephe boyasısimli duvar boyası kataloğu,5 thoughts on “Simli Boya Nasıl Yapılır? Simli Boya Uygulaması Nasıl Olur?

 1. Elif göksu

  Merhaba,

  Ben almnayada yasiyorum ve tesadüfen sayfaniza rastladim.
  Gösterdiginiz simli duvar boyalari mükemmel!! Acaba bu boyalari
  Hazir siparis edebilirmiyim? Boyayi kendim simle karistirmaya cesaret edemiyorum 🙂
  Yardimci olursaniz cok sevinirim

  Iyi gunler

  Yanıtla
  1. Yusuf Saat Yazar

   Sayın Elif Göksu,
   Simli boya hazır olarak satılmaktadir Polisan decoart simli boya’yı herhangi bir polisan bayisinden bulabilirseniz. iyice çalkalayınız ve iç cephe rulosu ile uygulama yapınız. Saygılarımızla Dekorsaati.com

   Yanıtla
 2. demer

  Merhaba benim evim yarimat marshall beyaz yagli boyayla boyandi ustune sim uygulayabilurmiyim su bazli boya denildigi icin jarasiz kaldim acikcasi

  Yanıtla
  1. Yusuf Saat Yazar

   Sayın demet esmer,
   Evinizi su bazlı boya ile boyadığınız için rahatlıkla simli boya uygulayabilirsiniz. Dilerseniz simli boyanızı kendiniz hazırlayabilirsiniz, dilerseniz de polisan boya’nın hazır simli boyasını piyasadan satın alarak rahatlıkla boyayabilirsiniz. Saygılarımızla (dekorsaati.com)

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.