Modern Prefabrik Yapılarda Güven İçinde Uyuyun.

687

Prefabrik nedir?, Prefabrik konut, Prefabrik yapıların avantajları nelerdir?, Prefabrik hakkında bilgiler, prefabrik evlerin ömrü ne kadardır?

Prefabrik kelimesi ingilizce kökenli bir kelime olup, portatif hazır üretilmiş yapı demektir. Prefabrik olarak üretilmiş bir çok yapı vardır, örnek vermek gerekirse prefabrik ev, prefabrik şantiye, prefabrik fabrika, prefabrik kapalı saha, prefabrik hangarlar, prefabrik villalar fabrikada üretilip dışarıda sadece montajı yapılan yapılardır.

en güzel prefabrik evler (12)

 

Prefabrik konutlar iç bölme duvarları kapıları pencereleri bina için gerekli diğer elemanları fabrika tarafından üretilen, projesi ve binanın krokisi, kaç metrekare olduğu önceden tespit edildikten sonra toprak üzerinde su basmanı yapılarak dökülen beton temel üzerine kurulan yapılardır.

su basman betonu

Prefabrik yapıların avantajları;

su basman betonu döküldükten sonra fabrikada hazır bir şekilde gelen prefabrik yapı sadece montajı yapılır. Kısa sürede teslim edilir.

İhtiyaca göre önceden planlanarak üretilirler.

Diğer yapılara göre çok daha esnek malzemeden üretildikleri için betonarme bir binaya göre çok daha sağlamdır. Depreme ve zemin kaymalarına karşı çok daha sağlam yapılardır.

Önceden planlanlandığı için hangi odayı nereye isterseniz yerleştirmeniz mümkün.

ısı ve ses yalıtımları en ince mühenslik harikası malzemelerle yapıldığı beton binalara göre daha izoleli yapılardır.

İnşaat sırasında sadece montaj yapıldığı ve çok kısa sürede hiç bir yeri kirletmediği için çevreye ve doğaya saygılı yapılardır.

Betonarme binalara göre prefabrik yapıların ömrü yaklaşık 60-70 yıldır.

Prefabrik yapıların dış dıuvarları izoleli malzeme kullanıldığından yaz kış kullanılan yapılardır.

Bu kadar bilgiden sonra bu güzel yapıların görsellerinden oluşan resim galerisini Dekorsaati.com sizler için hazırladı.

en güzel prefabrik evler (1) en güzel prefabrik evler (2) en güzel prefabrik evler (3) en güzel prefabrik evler (4) en güzel prefabrik evler (5) en güzel prefabrik evler (6) en güzel prefabrik evler (7) en güzel prefabrik evler (8) en güzel prefabrik evler (9) en güzel prefabrik evler (10) en güzel prefabrik evler (11) en güzel prefabrik evler (13)

Bir önceki yazımız olan Ofis Dekorasyonunun'da Modern Çizgiyi Yakalayın başlıklı makalemizde en güzel ofis tasarımları, ofis aksesuarları ve ofis dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

en güzel evlerprefabrik evprefabrik evleren guzel dağ evlerimodern evlerahşap prefabrik ev modernmodern prefabrik ev fiyatlarıprefabrik yuzme havuzlarien güzel hazır evlerfabrik evler fiyatları,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.