Minimal Tasarımlı Aydınlatmalar İle Ev Dekorasyonu

Aydınlatmalar doğal olarak bir dekorasyonun en önemli parçasını teşkil etmektedir. Hem işlevsellik, hem de görsellik açısından doğru ve yeterli seçilmeleri kritik önemdedir desek abartmış olmayız. Durum bu olunca tasarımcılar da birbirinden şık ürünler ile her geçen gün aydınlatma seçimini adeta daha zor hale getirmektedirler.
Dekorasyonda ve de aslında hayatın genelinde minimalizme doğru artan eğilim kendini kaçınılmaz bir şekilde aydınlatmalarda da göstermektedir. Minimal tasarımlı aydınlatmalar ile ev dekorasyonu yapma arzusunda iseniz bu yazımız tam size göre!

Gerek aplik, gerek lambader, gerek abajur ve gerek tepe aydınlatma gibi farklı fonksiyonlardaki aydınlatma ürünlerinin hepsinde minimal tasarımlar kullanılmaktadır. Bu tarzda bir dekorasyon yapma arzusunda iseniz öncelikle aydınlatmanın bir ihtiyaç olduğunu, doğru yerde yeterli miktarda aydınlatmanın sağlanmasının şart olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle, görsellik belki de ikinci sırada kalabilecektir.

Aydınlatma ihtiyacınızın fazla olduğu alanlarda minimal tasarımlı aydınlatmaları diğer aydınlatmalar ile kombin kullanabileceğiniz gibi, aydınlatmaya eşlik edecek olan ampul seçimlerinizi daha güçlü olanlar arasından yapabilirsiniz. Aydınlatma ürününü de daha fazla ışık temin edecek şekilde tasarlanmış olanlar arasından seçmek de bir tercih olacaktır.


Minimal konseptli tasarımlar ağırlıklı olarak modern tarzda üretilmekle beraber, rustik tarzda ürünler, klasik ürünler de mevcuttur. Evinizin geneline hakim olan dekorasyon tarzınızı mutlaka göz önünde bulundurarak tercihler yapıyor olmalısınız. İşlevsellik açısından doğru tasarımı bulduğunuzda, stili ile ev dekorasyonunuzu tamamlayacak olandan yana kararınızı vermenizi tavsiye ediyoruz.

MİNİMAL AYDINLATMA RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir