Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Yeşil)

1377

2014 Marshall boya renk kombinasyonları, 2013 marshall boya renk kombinasyonları yeşil, marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya yeşil renk kombinasyonları, renk kombinasyonları, en güzel renk kombianasyonları, en şık renk kombinasyonları, en çok tercih edilen renk kombinasyonları, yatak odası renk kombinasyonları, salon renk kombinasyonları, oturma odası renk kombinasyonları, mutfak renk kombinasyonları, marshall boya iç cephe renk kombinasyonları, yeşil renk kombinasyonları, marshall boya yeşil iç cephe boyası renk kombinasyonları

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları

Ev dekorunuzdan sıkıldıysanız ve değişiklik arıyorsanız size önereceğimiz ilk değişikliğe duvar renginizi değiştirirek başlayınız. Bütün bir yıl boyunca aynı renk dört duvar içinde kalıyorsunuz ve duvar renkleriniz yüzünden hayatınız monoton bir hal alıyor. Baharın gelmesi ile birlikte duvarlarınızda baharın renklerini kullanmak sizi canlandırır, evinize baharın gelmesi ile hayatınız renklenir. Yeşil tonunun her rengi evimize ayrı bir hava veriyor. Yeşilin bir kaç tonunu kullanarak çok güzel bir ev dekorasyonu elde edebilirsiniz. Dekorsaati.com ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz yeşil renk kombinasyonlarından oluşan resim galerisi ve yeşil rengini neden tercih etmeniz gerektiği ile ilgili açıklayıcı bilgileri isterseniz hep birlikte inceleyelim.

Marshall Boya Yeşil Renk Dekorasyonu (3)

YEŞİL TONLAR
Dinlendirici bir renk olan yeşilin yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi vardır. Özellikle mavi ile karıştırılmış yeşil, pasif, sinirli ve tansiyonlu anları azaltır.Sinirli,hassas yapıdaki insanlar ya da uzun ve stresli çalışma hayatından yorgun düşen kişiler için idealdir.
Yeşil, sakinleştirici, iyileştirici ve yapıcı nitelikleriyle insanları olumlu etkileyen bir renktir. Yeşil güven duygusunu anlatır,bu yüzden bankaların en çok tercih ettiği renklerin başında gelir. Elbette savunma sektörü ve askeri alanlarda da. Diğer yandan doğanın dinginliğini de çağrıştırdığı için, hastanelerin iç yüzeylerinde,doktorların üniformalarında ve ameliyathanelerinde yeşil tercih edilir.

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları (3)

Yeşil Rengin Dekorasyondaki Etkileri
Yeşil gözleri dinlendiren ve heyecan duygusunu azaltan bir renk olduğu için mekanlarda huzur verir. Açık tonları daha duygusal atmosferler için tercih edilir.Huzur veren bir renk olduğu için evlerde bol miktarda yeşil bitkiler bulundurulması tavsiye edilir. İlkbahar mevsimini çağrıştıran özelliği ile, uygulandığı her mekana temiz hava ve canlılık katar. Diğer yandan ofislerde kullanılan yeşil renk, güven verici bir izlenim bırakır.

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları (1)

Yeşil Rengin Simgeleri
Doğanın simgesi olan yeşil, yaşam sevincini simgeler. Koyu yeşil renk kıskançlık,çekememezlik ve batıl inanç anlamlarını taşırken açık yeşil, yeni bir yaşamın, enerjinin ve bereketin rengidir.

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları (4)

Yeşil Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Fiziksel Etkileri
Özellikle mavi ile karıştırılmış yeşil, sinirli ve tansiyonlu anları azaltır.Gerginliği ve kan basıncını düşürür, hipnoz edici etkisi vardır, kılcal damarları açarak sıcaklık hissi uyandırır. Yeşil ışınlar duyguların dengelenmesine yardım eder ve hipofiz bezini uyarır.Afrodizyak özelliği vardır.Yeşil titreşimler bakteri, virüs ve diğer mikroplara karşı dezenfektan rolü oynar.Yeşil ile tedavi edilebilir rahatsızlıklar arasında astım, yorgunluk, nezle, uykusuzluk, asabiyet ve çeşitli sinir hatsallıkları yer alır. Yeşilin kontrendike olduğu bir durum tespit edilmemiştir.

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları (5)

Yeşil Rengin Psikolojik Etkileri
Gözleri ve bedeni en çok dinlendiren renk olan yeşil,sıcak havalarda serin, serin havalarda sıcaklık hissi verir.İnsanlara umut duygusunu aşıladığı gibi kendini psikolojik ve bedensel olarak iyi hissetmeyi de sağlar.Psikolojik olarak yeşil renk, yüksek tansiyonlu ortamlardan çekilmeyi temsil eder.Oturarak yapılan aktiviteler, konsantrasyon ve meditasyon için bu renk idealdir.

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları (6)

Yeşil Rengin Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkileri
Yeşil, çocukların birbirleriyle arkadaşça ve yardımsever bir şekilde iletişim kurabilecekleri samimi bir ortam yaratır.Aynı zamanda,çocukların kendilerine olan saygılarını ve çevreyle uyum için yaşayabilme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur Diğer yandan yeşil, arkadaşlarla yaşanabilecek zor durumlarda kendine güveni vurgular.

Marshall Boya Yeşil Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Yeşil Renk Dekorasyonu (1)

 

 

Bir önceki yazımız olan Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Turuncu) başlıklı makalemizde 2013 marshall boya renk kombinasyonları mavi, 2014 Marshall Boya renk kombinasyonları ve en çok tercih ediler renk kombinasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

mehdi yeşil marshallmarshall koyu yeşilmarshall salon yeşil renk kombinasyonlarıdingin yeşilyeşil boya renkleriev boyası renk kombinasyonlarıkaristirilmis oda boya renklerien güzel yeşil boyaduvar boyasinda yesil renkleryesir boya,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.