Marshall Boya Renk Kombinasyonları (Sarı)

1300

2013 marshall boya renk kombinasyonları sarı, marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya sarı renk kombinasyonları, renk kombinasyonları, en güzel renk kombianasyonları, en şık renk kombinasyonları, en çok tercih edilen renk kombinasyonları, yatak odası renk kombinasyonları, salon renk kombinasyonları, oturma odası renk kombinasyonları, mutfak renk kombinasyonları, marshall boya iç cephe renk kombinasyonları, sarı renk kombinasyonları, marshall boya sarı iç cephe boyası renk kombinasyonları

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları

Türkiye’de yapılan ankete göre en fazla tercih edilen renk sarı renk seçilmiş. Eski zamanlarda kendi evlerimizi de düşündüğüm zaman fildişi veya krem renklerini bizlerde çok kullanırdık. Renkler biraz daha kırık olarak kullanılırdı. Bu kadar sert değildi renkler. Şimdi 1001 renk kartelasından hangi rengi seçeceğiz diye şaşırıp kalıyoruz. Sarının her türlü renk tonunu yaptırmak mümkün artık. Sarının en fazla tercih edilen ve uyumlu bir şekilde kullanıldığı renk kombinsyonlarını dekorsaati.com ekibi olarak sizler için hazırladık.

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları (1)

SARI TONLAR

İyileştirici gücü yüksek olan sarı, sinir sistemini harekete geçirerek enerjiyi kaslara taşır.Sarı renk tamamen geçiciliğin ifadesidir ve kısa zamanda tükenecek bir süreci gösterir.Göze çarpan ve diğer renklerden kolayca ayırt edilebilen sarı aynı zamanda zekanın rengidir.Eğlenceyi ,neşeyi ve keyfi de tanılayan sarının koyu tonları ise korkaklığı olduğu kadar hastalığı, ihaneti ve aldatmayı da çağrıştırır.İlginçtir ki altın sarısı da onur ve sadakati temsil eder.

Sarı Rengin Dekorasyondaki Etkileri

Sarının dikkat çekiciliği ve ayırt edilebilme özelliklerinden ötürü ,güvenlikle ilgili bir çok alanda bu renk kullanılır.Vurgulanması ve göze çarpması istenilen her noktada sarı , birçok renkten daha fazla kullanılır.Dolayısıyla bu renk ,az ışıklı ,geniş ve kapalı ortamlar için idealdir. Ofiste ise insanların yüksek verimli çalışmaları ve geç kalmamaları için sarı renk tercih edilir.

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları (3)

Sarı Rengin Simgeleri

Eski zamanlarda yaşayan insanlara göre ,sarı yaşamın canlılık ilkesini temsil etmekteydi . Bugün Çinlilere göre ise sarı ,asaleti simgelemektedir.

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları (4)

Sarı Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Fiziksel Etkileri

Sarı, sinir sistemini harekete geçirerek enerjiyi kaslara taşır .Sarı renk kırmızı ve yeşilin iyileştirici gücüne sahiptir.Sarının mide ve bağırsak bölgelerinde hazma yardımca olduğu görülmüştür.Ayrıca karaciğer ve cilt üzerinde de temizleyici ve onarıcı etkisi vardır.Sindirimi ve kan dolaşımını harekete geçirir,lenf bezleri ve dalağın çalışmasını düzenler.

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları (5)

Sarı Rengin Psikolojik Etkileri

Sarı renk, umutsuzluğu kaldırarak yerine neşe, eğlence ve keyif katar.Sürekli bakıldığında ise rahatsız edici etkisi vardır.

Marshall Boya Sarı Renk Kombinasyonları (2)

Sarı Rengin Çocuk Gelişimindeki Etkileri

Çocuklar, sarı rengin kendini belli eden ve çarpıcı özelliğine kayıtsız kalamazlar. Algı odaklanması ve sözcüklerle rakamların hatırlanması için zihni harekete geçirir. Uzun süre bakılması zor olan renktir. Öğrenme sürecinde olumlu bir hava yaratması ve iletişimi ilerleten etkisi açısından çocukların oyun alanlarının ve ders çalışma odalarının aydınlatılması için sarı renk tercih edilmelidir.Az miktarda kullanılsa bile, parlaklığı, zihni harekete geçirir, ruhu besler.Bu arada hasta yada iyileşmekte olan çocuklar için sıcak , neşeli ve samimi bir ortam sağlar.Limon sarısı, aile bireyleriyle eğlenceli aktivitelere yöneltirken başkalarına karşı düşünceli olmayı vurgular.Altın sarısı,çocukların bir işi zevk duyarak yapmalarına ve sonuçlandırmalarına yardımcı olur.Bununla beraber parlak sarı,özellikle küçük yaştaki çocukların hoşuna gider ve olumsuz koşullarla duygusal anlamda baş edilebilmeleri için onlara yardımcı olur.Ayrıca karşılıklı konuşma isteği uyandırır.Sarının fazla kullanımı ise, okul öncesi çağdaki çocuklar için gereğinden fazla etkili olabilir ve sıklıkla ağlamalarına neden olacak bir rahatsızlık ortaya çıkabilir.

 DİĞER RENK KOMBİNASYONLARINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYINIZ.

PEMBE                 MAVİ            MOR         KIRMIZI

Bir önceki yazımız olan Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Pembe) başlıklı makalemizde 2013 marshall boya renk kombinasyonları pembe, en çok tercih ediler renk kombinasyonları ve en güzel renk kombianasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

marshall sarı tonlarıduvar boyası sarı tonlarısarI renk tonlari duvar boyasimarshall sarı boya renklerisarının tonları duvar boyasındaFİLLİ BOYA ALTIN SARISIiç cephe sarı tonları evlerfildişi ev rengid2b48c - sarımsı kahverengi duvar boyası marshallsarının tonları marşal,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.