Kumaş koltuk nasıl temizlenir?

Koltuk nasıl temizlenir, Koltuktaki lekeler nasıl çıkar?

Bir çok insanın veya ev hanımlarının derdi koltukların üzerine dökülen sıvı veya katı lekelerin nasıl temizleneceği konusunda nasıl bir yola başvurabileceği hakkında profesyonel bir bilgi ile doğru şekilde temizliğini yapmak.

kumas-koltuk-nasil-temizlenir

Yeni model koltukların minderleri fermuarlı ise güzel bir şekilde sökülüp kumaşın durumuna göre çamaşır makinasında yıkanır, kuruduktan sonra ütülenir ve tekrar iç döşemesi yerleştirilerek kullanılır. Koltuk üzerine vişne suyu, kahve, çay veya çıkması zor olan şekerli içecekler döküldüğünde kurumasına izin vermeden hemen hafif nemli bir bezle silinmeli, daha da iç haznesine işlemesine izin vermeden temizlemelisiniz. Daha sonra hafif deterjanlı bir bez ile derhal temizlemeniz gerekecektir.

koltuk-temizleme-2

Çok kötü bir lekeye maruz kalmış ve kurumuş olan lekeler için sizlere tavsiyemiz koltuk temizleme işlemi yapan bir firmadan destek almanız olacaktır. Sökülmeyen bir koltuk kılıfı için her türlü kir ve leke çıkarıcı endüstriyel ürünleri profesyonel ve işinin uzmanı olan bir tarafından kullanılması önem arz ediyor. Bazen işi uzmanına bırakmak çok daha yararlı olacaktır.

koltuklar-nasil-temizlenir

Evcil hayvan besleyenler için tavsiyemiz evcil hayvanlarınız için koltuklarınızın yanına güzel bir üstü sehpa, altına ise yuva yapmanız veya sürekli olarak oturduğu koltuğa su geçirmeyen bir koruyucu alez örtü serebilirsiniz.

evcil-hayvan-evi

Evde küçük çocuğu olan veya evine gelen misafir çocuklarının tükenmez kalem ile çizdiği lekeleri saç spreyi kullanarak çok daha rahat çıkarabilirsiniz. Temiz bir pamuklu bezin üzerine saç spreyi sıkın ve lekeli bölgeyi silin. Bir çoğumuzun evinde olan halı yıkama makinası var ise işiniz çok daha kolay hanımlar. Bu makina ile koltuklarınızı temizleyip kurulayabilirsiniz.

????????????????????????????????????

Yeni koltuk alacak olanlara tavsiyemiz sıvı geçirmeyen kumaşlardan yapılmış olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu kumaşlar kullanılarak döşenmiş olan koltuklardan sıvıyı geçirmediğinden dış yüzeyi silerek bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

4-su-gecirmez-kumas

 

Bir önceki yazımız olan 2020 Çift Kişilik Kışlık Battaniye Modelleri başlıklı makalemizde 2020 kışlık battaniye modelleri, çift kişilik kışlık battaniye modelleri ve modern kışlık battaniyeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir