Kolonya Şişesi Süsleme Fikirleri

1139

Son dönemlerde oldukça dikkat çeken dekoratif ögelerden biri de bize göre süslenmiş kolonya şişeleridir. Ferahlığın olmazsa olmazı mis kokulu kolonyalar artık birbirinden şık süslerle bezenmiş şişelerle sunulur hale gelmiştir.
Bu süslemeleri siz de evde kendiniz yapmak isterseniz bu yazımız ile paylaştığımız farklı kolonya şişesi süsleme fikirleri oldukça işinize yarayacaktır.

Öncelikle süsleme için kullanacağınız malzemeye karar vermelisiniz. Bu malzemeleri yeni alabileceğiniz gibi bizim tavsiyemiz evdeki malzemeleri kullanmanızdır. Fakat şundan eminiz ki yaratıcılığınıza çok iş düşecektir. En rahat kullanabileceğiniz süs malzemelerinden bazılarını ise sizin için şu şekilde sıraladık:
Kurdele: İnce ya da kalın, renk renk kurdeleleri direkt şişenin üzerine uygulayarak kullanabileceğiniz gibi elinizde birer fiyonk haline getirerek kapak kısmına yapıştırmayı da düşünebilirsiniz.
Püsküller:Renk renk iplerden tasarlayacağınız boy boy püskülleri kolonya şişesinin kapağına takmanızı tavsiye edebiliriz.
Cam boyama: Kolonya şişelerinizi cam boyalarını kullanarak birer başyapıt yapmanız hiç de imkansız olmayacaktır.
Kağıt süsleme: Origami ile oluşturacağınız kağıt süslemeleri şişeye yapıştırarak ya da renk renk desen desen kağıtları direkt kaplama olarak kullanarak kolonya şişelerine neşe katabilirsiniz.
Dekoratif teller: Simli ya da simsiz parlak renklerde ince telleri şişenin üstüne hiç ara vermeksizin dolayarak kolonya şişelerinizi tanınmaz hale getirebilirsiniz.
Çiçek figürleri: Farklı malzemeler kullanarak tasarlayacağınız ya da halihazırda mevcut çiçek figürlerini kolonya şişelerinin kapak ve gövde kısımlarına yapıştırarak son derece hoş görünümler elde edebilirsiniz.

Buyurun isterseniz dekorsaati.com ekibi olarak sizler için incelediğimiz bir kaç kolonya şişesi süsleme örneklerini gözden geçirelim.

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.