Jotun Boya ile Mutfak Dekorasyonu

842

2013 jotun boya mutfak renkleri, jotun boya mutfak renk kombinasyonları, mutfaklarda kullanılacak boyanın özellikleri ne olmalı, mutfak boya renk çeşitleri, mutfak boya renk kartelası, mutfak boya renk kombinasyonları

mutfak boya renkleri

Her mekanın kendine göre bir dekoru birde bu dekora göre bir boya seçimi vardır. Her mekanın kullanım amacı ve ihtiyaçları farlılık gösterir. Her birisinin özelliklerini gözönünde bulundurarak ihtiyacınıza göre boya seçimi yapabilirsiniz. Yaz gelmesi ile birlikte mutfaklarda kullanacağınız renkler canlı renkler olmalıdır. Sebebine gelince; uykudan uyandıktan sonra güne iyi bir kahvaltı ile başlamak olmalıdır.

mutfak boya renk çeşitleri

Kahvaltı masamızın bulunduğu mutfaklar canlı ve cıvıl cıvıl renklerle beraber bize mutluluk vermeli. Koyu ve kapalı renk tonları hem mutfağımızın havasını boğar, hem de yorgunluk hissi verir.

Picture 31980

Mutfak hareketliliğin ve hijyenin ön planda olduğu mekanların başında gelir. Mutfaklarda karşılaşılacak en genel problem, yemek sıçraması veya günlük koşuşturmaca içerisinde duvarlarda meydana gelebilecek leke ve kir izleridir. Bu nedenle boya seçimi yaparken silinebilme özelliğini gözününde bulundurmak gerekir.

Juto-Fen-BluSilkFenomastic Pure Silk : su bazlı iç cephe boyasıdır. Mat ipek mat ve parlak olarak farklı parlaklık seçeneklerine sahip olup mükemmel örtücülüğe sahiptir. Su bazlı olması sayesinde boya uygulaması sırasında ve sonrasında koku yapmaz.

 

stainresistant_ambalajFenamastic Stain Resistant : Yüksek kalitede uzun dönemli koruma ve estetik görünüm sunan su bazlı ipek mat iç cephe boyasıdır. Leke tutmama özelliği sayesinde boya kalemi, kahve, çay, şarap, ketçap gibi lekeler duvardan kolaylıkla temizlenir ve yüzeyde parlama yaşanmaz.

Mutfaklar için boya seçimi :

Mevcut mekan ile uyum sağlayacak olan sıcak renk grubunu mutfaklarda kullanabiliriz. Örneğin duvarlarımızda turuncu rengi kullanıyorsak bu durumda mekandaki enerjiyi dengelemek için turuncunun tamamlayıcı rengi olan yeşili de mekan içerisinde aksesuarlarda vs. kullanabiliriz.

Mutfağın çok küçük olması durumunda ise bu durumda mekan genişletici renkler önerilebilir. Soğuk renk grubu kullanılabilinecği gibi en fazla yansıtma oranına sahip olan beyaz da kullanılabilir.

Koyu tonlar ise ısıyı içine çeker ve yansıtmazlar, ve duvarları olduğundan daha yakın gösterebilirler, o nedenle dar alanlarda çok fazla tercih edilmemesi tavsiye edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Jotun Dış Cephe Boya Fikirleri başlıklı makalemizde 2013 jotun dış cephe boya uygulamaları, 2013 jotun dış cephe boyaları ve dış cephe boya seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

mutfak boyası ne renk olmalımutfakta hangi renk boya kullanılmalımint yeşili mutfak dekorasyonu – dekorasyon fikirleri vemutfak boyadı renklerijuton ic mekan duvar boyalariчем покрашена эйфелева башня производитель йотунjotun iç mekan boyasujotun dakor boyajotun boya ile yapılan salon dekorasyonıc mekan mutfak boya cesıtlerı,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.