İlham Verici Home Office- Ev Ofis Tasarımları

1375

Birçok alanda olduğu gibi çalışma hayatında da trendler çok farklı yönlere doğru değişim göstermektedir. Artık sabahtan akşama bir ofis ortamında geçirilen mesailerin yerini bazı sektörlerde evden çalışma sistemi olarak bilinen home office çalışma stilleri almış bulunmaktadır. Bir kuruma bağlı olmaksızın freelance çalışanların da arttığı günümüz dünyasında doğal olarak bu çalışma tarzına uygun mimariler de aynı hızda gelişim göstermiştir. Sizin de bir ev ofisiniz var ise ve ilham verici home office-ev ofis tasarımları arayışında iseniz bu yazımız ile size bazı önerilerde bulunmak isteriz!


Ev-ofisler adlarından anlaşılacağı üzere hem bir evin, hem de bir ofisin gereksinimlerini karşılamaya elverişli ortamlar olmalıdır. Bu nedenle, görsellikten önce işlevsellik ön planda tutulmalı, ev ve ofis ortamları birbirinden ayrılmalıdır.

Cam bölmeler, alçıpan duvarlar, cam kapılar gibi uygulamaları tercih edebileceğiniz gibi, mobilyaların farklı konumlandırılması ile ayırma fonksiyonunu eşyalar aracılığı ile de gerçekleştirmek mümkün olabilecektir.


Birçok kişinin hayali olsa da aslında evden çalışmak sanıldığı kadar kolay değildir. Dikkatin dağılması ofis ortamlarına nazaran daha kolaydır. Bu nedenle, home ofis ortamda ofis olarak kullanılan kısımda yer verilen aksesuarların son derece sade olması, sayıca az ve küçük ebatlı olması uygun tercih olacaktır.


Renklerin dağılımında da ofis kısımlarında sade ve açık renklerin kullanılması, yine dikkatin dağılmasına engel olacak, aşırı enerjik bir görselliğin olmaması konsantrasyonu artıran bir unsur olacaktır.

İlham Verici Home Office Görselleri

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.