Gözü yormayan boya renkleri ile ev dekorasyonu 2020

Gözü yormayan boya renkleri olur mu diye soruyorsanız cevabımız evet var. Renklerin gücüne ve insanlar üzerinde olumlu ve olumsuz etkilerine inanlardanım. Bazı renkler insanı mutlu ve huzurlu yaparken, bazıları da tam tersi karamsar ve huzursuz etkiler yapabiliyor. Uzmanlar genellikle evlerinizde pastel ve mat renkler sakinlik ve huzur verirken, canlı renkler dinamizm ve heyecan yaratarak kanımızın daha hızlı akmasını sağlarlar.

Göz yormayan boya renkleri
Göz yormayan boya renkleri

 

Dekorasyonda kullanılan renkler aslında kişiliğinizi de yansıtıyor. Bir kişinin ev dekorasyonuna bakarak nasıl bir kişilikte olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ev dekorasyonunuzda çok koyu renkler kullanmak yerine beyazın ve pembenin tonlarını kullanarak daha huzurlu ve aydınlık bir dekorasyon etkisi yaratabilirsiniz. Sade bir boya rengi ile beraber kullandığınız mobilyalarında zıt ve canlı renkler kullanarak farklı bir dekorasyon yapabilirsiniz. Örneğin beyaza boyattığınız salonunuz için alacağınız koltuğun yastıklarını ev dekorasyonunuza uygun yastıklar kullanarak canlılık katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Boya Renkleri Duvar Dekorasyonu 2022 başlıklı makalemizde 2022 boya renk kombinasyonları, en güzel duvar renkleri ve en kullanışlı duvar renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir