Dünyanın Yedi Harikası Yeniden Seçildi !

567

dünyanın yeni yedi 7 harikası neler hangileri ne zaman açıklandı resimleri hakkında 2013

Normalde dünyanın yedi harikası olarak bilinen; Keops Piramidi, Babil’in Asma Bahçeleri, Zeus Heykeli, Rodos Heykeli, İskenderiye Feneri, Kral Mausollos’un Mezarı ve Artemis Tapınağı artık tarihe karışacak gibi görünüyor. Çünkü İsviçre’de düzenlenen bir yarışma ile dünyanın yeni yedi harikası seçildi. Genel ve açık bir oylama yapıldı. Oylama telefon ve internet aracılığı ile herkese açık bir şekilde yapıldı. Yarışmaya tam 21 finalist eser katıldı. Fakat aralarından sadece en güzel 7 tanesi  gelen oylar sonucunda belirlendi.

Oylama sonucunda; Ürdün’deki Petra Antik Kenti, Çin Seddi, Brezilya’daki Kurtarıcı İsa Heykeli, Peru’daki Machu Picchu Antik Kenti, Meksika’daki Chichen İtza Piramidi, İtalyanın Roma Kentindeki Kolezyum ve Hindistan’daki Tac Mahal Anıt Mezarı seçildi. Aralarından sadece Tac Mahal yeniden dünyanın yedi harikası arasına girmeyi başardı. Geri kalanı ise tamamen yenilendi. Buyurun şimdi de bu muhteşem mimari yapıları bir kaç kare ile daha yakından inceleyelim.

Petra Antik Kendi(Ürdün)

petra antik kenti

Çin Seddi(Çin)

çin seddi

Kurtarıcı İsa Heykeli(Brezilya)

kurtarıcı isa heykeli

Machu Picchu Antik Kenti(Peru)

machu picchu antik kenti

Chichen İtza Piramidi(Meksika)

chichen itza piramidi

Kolezyum(İtalya/Roma)

kolezyum

Taç Mahal Anıt Mezarı(Hindistan)

tac mahal

Bir önceki yazımız olan Dünyanın Çeşitli Yerlerinden İlginç Mimariler başlıklı makalemizde dünyanın en güzel mimari yapıları, dünyanın en güzel mimarileri ve dünyanın en güzel yapıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

dünyanın yedi harikası 2013tac mahaldünyanın yedi harikasıdünyanın 7 harikası 2014dünyanın yedi harikası 2014dünyanın 7 harikası 2013dünyanın yeni yedi harikası 2013tac mahal dünyanın 7 harikasıdünyanın 7 harikası nelerdünyanın yedi harikası ilk ne zaman seçildi,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.