Doğal Ahşap Kullanılarak Yapılan Ev Dekorasyonları

Gittikçe artan suni eşya kullanımlarının yanı sıra doğal olana, organik olana özlem ve talep hep oldu hep de olacaktır. Daha sağlıklı ve hijyenik olmaları nedeniyle tercih edilen doğal malzemeler artık son derece şık ve işlevsel olmaları ile de arzu edilir hale gelmiştir. Bu doğal malzemelerin başında ise ahşap ilk sıralarda yer almaktadır. Doğal ahşap kullanılarak yapılan ev dekorasyonları; bulundukları mekana yaydıkları sıcak hava ile şık ve samimi ortamların adeta olmazsa olmazı olmuştur.

Doğal ahşabı evinizde kullanmayı çok arzu ediyor iseniz, öncelikle malzemeye nerede ne kadar yer vereceğinizi belirlemeniz gerekecektir. Örneğin, bir kır eviniz veya çiftlik eviniz var ise ve salonunuzun bir duvarını komple ahşap ile kaplamayı arzu ediyor iseniz; renk ve doku kritik önem arz edecektir. Açık renklerin ortamı daha geniş ve ferah gösterdiğinden hareketle dar hacimlerde daha açık renkteki ahşapları tercih etmek uygun olacaktır.

Doğal ahşap şık bir zemin ve yer kaplaması olabileceği gibi aksesuarlarda da kullanılması mümkün işlenebilir bir malzemedir. Bu aksesuarları bizzat kendiniz de üretebilir ya da tasarımını yaparak, ihtiyacınızı ortaya koyarak dışarıda da yaptırıyor olabilirsiniz. Country stili olarak bilinen tarzda bir ev dekorasyonu hakimse mesela bu tarz aksesuarları kullanmanızı şiddetle önerebiliriz.

Doğal ahşabı, salonlar ve oturma odaları gibi yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz gibi özellikle mutfaklarda da sıklıkla tercih edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Hijyenik ve sağlıklı yapısı ile doğal ahşaptan mutfak eşyalarını kullanabilir; mutfağınızın görselliğini yine doğal ahşapla bir şova dönüştürebilirsiniz.

DOĞAL AHŞAP DEKORASYONU RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir