Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay Ev Dekorasyonu

1090

Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay Ev Dekorasyonu, demet şener ev dekorasyonu, ibrahim kutluay ev dekorasyonu, ünlülerin ev yaşamı, ibrahim kutluay biyografisi, demet şener biyografisi, demet şenerin hayatı, ibrahim kutluayın hayatı spor yaşamı, Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay Ev mimarisi,

Demet Şener Kutluay

Demet Şener Kutluay

 

Türkiyenin ünlüleri arasında evlilik ve işini başarılı bir şekilde götürebilen, efendiliği ve paparrazilerden uzak yaşamı ile örnek çiftler arasında gösterilen Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay evliliklerinin meyveleri olan iki çocukları ile birlikte İstanbul Levent’te mükemmel bir dekorasyona sahip rahatlık odaklı evlerinin iç ve dış dekorasyonunu sizlere tanıtmaya ve görselleri ile sizlere göstermeğe çalışacağız. Levent’te bulunan bu mükemmel yapı da bir çok ünlü mimara ait eşya ve tasarımlar mevcut olup klasist tarzda döşenmiş bir evdir. Evin giriş katından başlayarak evin tamamında kullanılan geniş pencereler sayesinde gün ışığının sağlıklı bir şekilde bütün eve yansıması sağlanmıştır.

Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay, hem stilleriyle çok beğenilen bir çift, hem de başarılarla dolu bir aile. Levent’teki villalarının yenilenme projesi için Mimar fiebnem Buhara ile işbirliği yapan Kutluay ailesi, ılımlı ve güncel bir klasik çerçeveyi sıcakkanlı detaylarla güçlendirmek ve çocuklarıyla beraber rahatlık odaklı bir ev kurgusu içinde yaşamak istemiş. Bu amaçla çalışmalarına yön veren Buhara ve ekibinin, ev sahipleri için zarif detaylarla şıklaşan ve mekan ferahlığını iyi kullanan bir yaşam kozası yarattığını görüyoruz.

GİRİŞ KAT SALON Salonun geniş pencereleri ile gün ışığını sağlıklı bir şekilde bütün odaya yansıması sağlanmış. Tavanda kullanılan gizli LED ışıklar, abajurlar ve perdelerde kullanılan renkler ile abartısız bir sadelik yakalanmış. Mozaik’den seçilen ve karşılıklı yerleştirilen B&B Italia marka kanepeleri zemindeki el dokuması ve ipek Hereke halı tamamlıyor. Kanepelerin arasındaki koltuklar BouDesign tasarımı. Sehpa üzerindeki yıldız şeklide metal mum altlığı ve bronz sehpa Elements’den. Küçük mum altlığı, Deco Libra. Sehpa üzerindeki bakır kapaklı cam kase ise Anatoli’den. Çiçek tasarımı, Necmi Rıza’dan.

‘Evimizi, yenilenme işlemlerinin tamamlandığı ve yerleşik hayata geçtiği ilk andan itibaren çok sevdim. Mimarımız Şebnem Buhara, tam istediğimiz gibi sade, klasist ve konfor odaklı bir ev atmosferi sundu bize.’

Levent’de yeşillikler içinde bir villadayız. Burası iki çocuklarıyla muhteşem bir hayatı paylaşan Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay çiftinin sıcak yaşam kozaları.Üç katlı yapının yenilenmesi ve dekorasyonunun değişmesi işinde Kutluay çifti işbirliği yapmaktan keyif aldıkları Mimar Şebnem Buhara ile anlaşmış. Şebnem Buhara ‘Dekorasyonu seviyorum. Bir sonraki adımı düşünmek ve bittiğinde içinde yaşandığını hayal etmek hoşuma gidiyor. Benim için proje bittiğinde iş bitmiyor. Çünkü, özellikle tasarımını yaptığım koltuklara, masalara, apliklere ve diğer ürünlere de konsantre oluyorum, İnsanların onları kullandığını ve enerjilerinin o objelere geçtiğini bilmek benim için değerli. Benim tasarladığım ya da o mekan için uygun bulup yerleştirdiğim her küçük detay, orada yaşayanla arasında bir iletişim kuruyor ve tüm bunlar buluşunca sımsıcak ve yıllar boyunca yaşayacakları bir yuva ortaya çıkıyor’ diyor. Ünlü ve başarılı bir ailenin evini dekore etmek pek çok insan için zor olabilir ama Buhara burada işin sırrını çözmüş gibi: ‘Hassasiyet, zamansız bir dekorasyon tarzının en önemli unsurlarından biridir’ diyen Buhara, ‘Bu doğrultuda, onlar hakkındaki her şeyin açık ve net olduğunu ve burada bana düşenin, ev sahiplerinin farklı ruh hallerini ve ortak hayallerini yansıtabilecek, zamansız bir ev yaratmak olduğunu düşündüm. Çalışmalarıma bu bakış açısıyla başladım’ diyerek ekliyor. 550 m2 kullanım alanına sahip bu ev, rahatlık odaklı tasarlanmış ve güncel bir klasizm öngörülerek hazırlanmış. Sade ve oldukça zarif. Hem mimari uygulamalarda hem de tasarımlarda doğal bir kalite çizgisinin korunduğunu görüyoruz. Evin genelinde beyaz rengin saflığı ve siyahın şık zerafeti ile duygusal doku ve güçlü desenler öne çıkıyor. Şebnem Buhara, Kutluay çiftinin hızlı iş ve yaşam trafiğinin dışında oldukça sistemli ve güven hissine dayalı bir ev atmosferini sevdiğini de ekliyor. Bunu, mobilya ve aksesuarların, hatta renk skalasının popüler olandan çok kalıcı olandan yana seçildiğini görerek anlıyoruz. Kısaca ev kendini tanımlıyor: Her zaman ve daima diyerek…

YEMEK BÖLÜMÜ Evin giriş kat salonunun bir bölümü yemek köşesi olarak planlanmış. Burada kullanılan aynalar ve yine siyah renk ile bütünleşen antika avizesiyle cana yakın ve aynı zamanda zarif bir iç mekan yaratılmış. B&B Italia marka yemek masası ve sandalyeleri Mozaik markası taşıyor. Kadehler ve tepsi, Demet fiener Kutluay’ın zaman içinde topladığı antika parçalar. Dresuar, dresuar üzerindeki abajurlar, iki kanatlı ayna ve ayaklı gold kase, Elements’den seçilmiş. Küçük mum altlığı Deco Libra’dan alınmış

ANTRE Siyah, beyaz ve kırmızı renklerin hakim olduğu antrenin dikkat çeken zemini, tassos ve siyah mermerden yapılmış. Dresuar, BouDesign özel üretimi. fiamdan, antika bir parça. Ayna, Mudo Concept’den alınmış. Duvardaki taslo İsmail Acar imzalı. Bronz çerçeve içi mermer oyma tavan aydınlatma ise orjinal bir parça ve tek, Elements’den.

MİSAFİR BANYOSU Antrede bulunan misafir banyosunun zemini yine Tassos mermeriyle kaplanmış. Tezgahta ise siyah mermer kullanılmış. Mermer yaprak desenli tabaklar, Deco Libra’dan, ayaklı çerçeve Day&Night’dan, sabunlar Haremlique’den, siyah sıvı sabunluk, kalıp sabunluk ve metal kapaklı pamukluk ise Deco Center’dan alınmış.

BAHÇE KATI YEMEK BÖLÜMÜ Koyu renk duvar kağıdı ile Ekrem Yalçındağ tablosu ön plana çıkartılarak sanatsal etki vurgulanmış. Yemek masası izerindeki gümüş tepsi, cam çam ağaçları ve gümüş elma şeklinde kase, Deco Center’dan seçilmiş. Dolap üzerindeki bronz heykel, ayaklı çerçeve ve şamdanlar ise Day&Night’dan alınmış. Çiçek, Necmi Rıza’dan. Yemek masasının tam karşısındaki dresuarda yer alan mermer heykel ve seramik kuşlar yine Day&Night markasını taşıyor. Kırmızı kapaklı Fornasetti vazo ise Haaz’dan.

Dekorasyonda estetiğin değerine ve yaşamda yarattığı farklılıklara çok önem veriyorum. Ev atmosferime de bu çizgiyi taşımak istedim. Sağlıklı yaşamayı, düzenli ve sistemli olmayı, sadeliğin güzelliğini hissedebilmeyi seviyorum. Doğal renkler içinde göz yormayan bir şıklık, az ve öz bulunan objeler, birbiriyle uyum içinde kullanabileceğim klasik vemodern mobilyalar… İşte benim hayal ettiğim ev teması. Ve bu evde şimdi gülümseyerek yaşıyoruz.’

ÇALIŞMA ODASI Mimar Şebnem Buhara, İbrahim Kutluay’ın çalışma odasında iddiadan uzak ancak son derece kaliteli ve konsantrasyonu artırıcı bir mekan tasarlamış. Net bitişlere sahip duvarları ile özel tasarım mobilyalarıyla abartısız ve kendinden emin bir atmosfer var burada. Çalışma masası, sehpa ve tekli koltuk BouDesign özel tasarımı ve üretimi. Omexco duvar kağıdını Elements’den seçilen aplikler tamamlamakta. Masa lambası yine aynı markanın. Sehpalar Inside’dan alınmış. Fornasetti vazolar ve orta sehpa üzerindeki siyah-bronz kaseler Haaz’dan, büyüteç, bronz heykel, sehpa üzerindeki heykel ve cam kitaplar ise Day&Night’dan seçilmiş.

BAHÇE KAT TV ODASI Mekan, bahçe ve havuzu rahatça görebilecek şekilde planlanmış. Böylece ailenin küçük üyeleri yaz günlerinde bahçede oynarlarken, ebeveynlerinin de onları izleyebilmeleri sağlanmış. Bu açıklık sayesinde, kalabalık davetlerin trafiği de kolaylaştırılmış. Nano teknoloji kumaşla kaplı kanape ve TV ünitesi BouDesign özel üretimi. Orta sehpa, Mozaik’den. İpek halı Hereke’den. Dedon marka bahçe mobilyaları O Design. TV sehpasının üzerindeki bronz şamdanlar, Deco Libra’dan, mermer küreler ve kapaklı bronz kase Elements’den seçilmiş. Sehpa üzerindeki çam dalı şeklinde mumluklar, Day&Night marka. Siyah yuvarlak mumlar ise Deco Center’dan. Çiçek, Necmi Rıza tasarımı.

MUTFAK Masa, Platt. B&B Italia marka kanape ve koltuklar, Mozaik’den. Kahve tepsisi Anatoli’den alınmış. Kurabiyelikler ise Ev+ markasını taşıyor. Çiçek, Necmi Rıza tasarımı.

EBEVEYN YATAK ODASI Evin genelindeki havadan koparılmadan tasarlanan ebeveyn yatak odasındaki, yatak başı, venge parkeler ve zeminde kullanılan ipek halı, uygun ışıklandırma ile doğal bir stile sahip olmuş. Mekanla ortak konseptte tasarlanan ebeveyn banyosunda da dinlendiricilik, rahatlık ve fonksiyonellik temel alınmış. Duvar kağıdı Omexco markasından seçilmiş. Hereke ipek halıya Mozaik’den seçilen B&B Italia yatak ve puf eşlik ediyor. Komodinler BouDesign özel üretimi. Yatak nevresim takımı ve pufun üzerindeki kırmızı throw Haremlique’den alınmış. Banyodaki çift kanatlı ayna, Elements’den. Ayaklı havluluk, çizgili ipek peştemal, sabunlar, peçete kutusu, hamam tası ve küçük mumlar da Haremliqe’den. Küçük gold mumluk, Ev+’dan.

İbrahim Kutluay ve Demet Şener Kutluay

İbrahim Kutluay ve Demet Şener Kutluay

İbrahim Kutluay; 7 aralık 1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. 13 yaşında Fenerbahçe’nin alt yapısında basketbol hayatına başladı ve 4 sene boyunca genç takımlarda mücadele etti. 1990 yılında Fenerbahçe A takımına seçilen Kutluay başarısı sayesinde Milli takıma kadar yükseldi. 1999 yılında Efes Pilsen ile anlaşan profesyonel basketbolcu bu takımda 1 yıl oynadıktan sonra YunanistanIn AEK takımı ile anlaştı. Yunanistandan sonra tekrar Türkiye ye dönerek Ülkerspor ile anlaştı.  Ülker sporu Fenerbahçenin satın alması ile Fenerbahçe Ülker Spor oyuncusu oldu. NBA Liginde basketbol oynayan 4.Türk olma başarısını elde eden sporcu burada yaşadığı sakatlıklar yüzünden istediği performansı gösteremedi.

Demet Şener Kutluay

Demet Şener Kutluay

Demet Şener; 11 Nisan 1977 yılında İstanbulda doğdu. Nişantaşı kız lisesinden mezun oldu. Mankenliğe 1994 yılında başladı ve bir yıl sonra 1995 de Türkiye güzeli seçildi. Bir çok sinema filmi, televizyon dizisi ve eğlence programı sunan ünlü manken 2005 yılında Çırağan sarayında mükemmel bir düğün ile İbrahim kutluay ile evlendi. Paparrazilerden uzak durmağa ve rahat tavırları, rahat giyimi ve sporcu kişiliği ile ön plana çıkmayı başarmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Çatı Katı Yatak Odası Tasarımları ve Örnekleri başlıklı makalemizde çatı katı yatak odaları, çatı katı yatak odası ve çatı katı yatak odası çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

demet kutluaydemet şenerin eviDEMET ŞENER KUTLUAYdemet kutluayın evidemet ibrahim kutluay evi nerededemet şener eviibrahim kutluay demet şenerdemet şenerin evinin içidemet şener ev dekorasyonudemet şener ev,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.