Bebek Odasında Dikkat Edilecek 12 Altın Kural !

527

bebek odası düzenleme kuralları neler yapılmalı öneriler resimleri tasarımları dekorasyonu 2013

bebek odası süsleri

Bebek odası düzenlemek gerçekten çok zor bir iştir. Ailenize katılacak yeni bir üye olduğu için düzenleme konusunda gerçekten çok dikkat etsek de bir kaç küçük hatamız oluyor. Gelin bu işi genel anlamda özel kuralları ile inceleyelim. Bu iş için sizlere çok özel tam 12 kural hazırladık. Bu kurallara uyarsanız hazırlayacağınız oda muhteşem bir dekorasyon ile tamamlanmış olacaktır. Buyurun isterseniz bu kurallar neymiş, nelerden bahsediyor birlikte görüp inceleyelim.

bebek odası aksesuarları

1- Bebeğinizin odası evin en çok güneş gören odalarından biri olmasın. Tercihen kuzey doğu veya kuzey batı tarafı olabilir.

2- Bebek odanızda boydan boya halı kullanmayın, bunun yerine kolay temizlenebilen parke ve üzerinde anti- alerjen bir halı en ideali.

3- Mutlaka rahatça havalanmasını sağlayacak şekilde pencere olsun, ışıklığa bakan, hava sirkülasyonu sağlamayan odalar bebekler için sağlıklı olmayacaktır.

bebek odası fiyatları

4- Odanın sıcaklığı gereğinden fazla sıcak olduğunda müdahale edebilirsiniz. Bebek odaları için 22-24 derece ideal sıcaklık olarak kabul ediliyor.

5- Bebeğiniz için seçtiğiniz karyolanın parmaklıklarının arası 2.5 cm’den dar olmamalıdır.

6- Karyolanın yatak konan taban kısmı alçaltılabilir olmalıdır, böylece bebek büyüdükçe dışarı çıkmaması için ayarlamalar yapılabilir.

erkek bebek odası

 

7- Bebeğinizin yatağı çok sert ya da çok yumuşak olmamalıdır. İki yaşına kadar yastık kullanılması da tavsiye edilmiyor. En iyisi yarı ortopedik bir yatak ve onu rahatsız etmeyecek kalınlıkta, ağır olmayan mevsimine göre pike ya da battaniye…

8- Lastikli çarşaflar bebek yatakları için kullanım kolaylığı sağlar, diğer çarşaflar iyi serilmediğinde buruşup bebeğe dolanabilir.

9- Bebeğinizin odasında asla canlı bitki bulundurmayın. Aynı şekilde televizyon, müzik seti gibi elektronik aletler de odasında olmasın.

 

bebek odası takımları

 

10- Boya kokusu bebeğinizi çok rahatsız edeceğinden duvar rengine bir an önce karar verip boyatmalısınız ki odayı bebek gelene kadar havalandırma imkanınız olsun. Aynı şey mobilyalar için de geçerlidir. Mobilyalar da ilk geldiğinde boya kokacağından siparişinizi erken vermelisiniz.

11- Uzmanlara göre bebek odasında pastel tonlar kullanılması, sakinleşmesini ve rahatlamasını sağlıyor. Bu nedenle duvar rengini uçuk mavi, uçuk pembe, uçuk yeşil tonlarında seçebilirsiniz.

12- Bebeğinizin odasında uzun tüylü peluş oyuncaklar bulundurmayın. Bunlar alerjiye neden olabilir.

 

 

kaynak

Bir önceki yazımız olan 2013 Yatak Odası Boya Renkleri (Marshall Boya) başlıklı makalemizde 2013 marshall boya renk kombinaslaı, en güzel yatak odası boya renkleri ve ev dekorasyonları renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

bebek odası süslemeerkek bebek yatak odalarıbebek mavisi duvar boyasıerkek bebek odasibebek mavisi boyabebek odasi susleribebek odası kurallarıbebe mavisi duvar boyasıbebek aksesuarlarıbebek odası boyasında dikkat edilecekler,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.