Banyoyu Güzelleştirecek 10 Altın Kural!

934

banyo nasıl düzenlenir dekore edilir ne yapılmalı yolları fikirler öneriler hakkında bilgiler

2014 banyo dekorasyonu

Hepimiz için evinizin her yanı çok güzeldir. Her yere gerektiği önemi göstermek gerekir. Bunun için de gerekli çalışmalar yapmak lazım. Bu makalemizi banyolara ayırmak istedik. Elbette ki herkes banyosunun güzel ve şık görünmesini ister. Bizler de dekorsaati.com olarak banyo nasıl güzelleştirilir? Bunun hakkında ipuçları vermek istiyoruz. Bununla ilgili 10 tane kuralımız var. Bu kuralları siz değerli misafirlerimiz ile paylaşmak istiyoruz.

1. İlk olarak zemin ve duvarlardan başlayalım. Banyo zemini ve duvar renkleri açık tonlarda tercih edilmelidir. Böylelikle banyonuz hiç eskimez ve hep ilk yaptırdığınız canlılığını korur. Banyo eşya ve aksesuar modellerini ise renkli seçebilirsiniz. Bu daha şık olabilir.

2. Bazı evlerde banyolar küçük olabiliyor. Alan darlığından dolayı sizlere tavsiyemiz asma klozet ve gömme rezervuar kullanarak alanı daha geniş tutabilirsiniz.

3. Duvar ve zemin renklerinde söylediğimiz gibi tavanda da açık renkleri tercih etmelisiniz. Bu sayede aydınlık konusunda daha parlak ve aydınlık bir banyo elde edebilirsiniz.

4. Eğer büyük ve geniş bir banyoya sahipseniz ayna seçiminde boy aynasını tercih edebilirsiniz. Bu seçim ile birlikte he şık bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Hem de her yaştan aile bireyinin rahatlıkla aynadan faydalanmasına olanak sağlayacaktır. Fakat dar bir banyoya sahipseniz duvara monte edilen ayna modellerini tercih etmelisiniz. Bu da şık bir görüntüye sebebiyet verecektir.

5. Banyonuzun hiçbir değişime uğramadan ve el değmemiş bir şekilde zengin görünüme sahip olmasını isterseniz döşemelerde mermer gibi doğal taşları kullanabilirsiniz.Böylelikle hem doğal bir görünüm hem de zengin bir yapıya sahip olabilirsiniz.

6. Eğer banyonuz büyük ise ve yeterli alan varsa bornoz takımları ve diğer aparatlar için ayaklı raf modelleri döşeyebilirsiniz. Bu çok şık bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

7. Eğer banyo dolabınız eski ise dolabınızı eskitme tarzı ile boyayın. Bu aralar eskitme tarzlar çok moda. Bu banyo dolabınızın modern bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır.

8. Banyonuzda aydınlatma olarak elektrik anahtarının yerine dimmer takabilirsiniz. Bu sayede loş bir görüntü elde edebilirsiniz. Böylece banyo yapmak çok daha zevkli bir hal alacaktır. Ayrıca banyo duvarlarınıza niş uygulamaları yaptırabilir ve bu boşlukları dekoratif mumlar ile donatıp güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

9. Dokulu seramik karolarını duvarlara ve zeminlere bordur olarak monte edebilirsiniz. Bu sayede banyonuza derinlik eklemiş olursunuz.

10. Gelelim onuncu ve son maddemize. Banyonuzda dekorasyonu sağlarken bütünlüğe önem verin ve çok dikkat edin. Farklı iki tasarımı kombin etmeye çalışırken bu iki stilin birbirine uyumluluğu çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Modern Küvet Modelleri 2014 başlıklı makalemizde 2014 banyo küvetleri, banyo küvetleri 2013 ve banyo küvetleri 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

banyo nasıl düzenlenirbanyomu nasıl güzelleştiririmbanyoyu güzelleştirmekbanyomuzu nasıl güzelleştiririzbanyo nasıl güzelleştirilirbanyomu nasıl guzelleştirebilirimbanyo düzenlemesi nasıl yapılırbanyo düzenlemesibanyo düzenlemebanyo güzelleştirme,One thought on “Banyoyu Güzelleştirecek 10 Altın Kural!

  1. ebral sözüdemir

    Lütfen benimle temasa geçin. kadıköy’de bir hukuk bürosunun tasarımı için yardıma ihtiyacım var.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.