30 Metrekarelik Daire Tasarımı

918

İnşaat sektöründe hızla ilerleyen teknolojiler sayesinde ve küçük hacimli evlere yönelik giderek artan talep nedeniyle “stüdyo tipi” olarak tabir edilen daireler hızla hayatımıza girmiş oldu. Genelde 30 m2, 45 m2 gibi ebatlarda üretilen bu tarz evlerde tasarım yapmak da ayrı bir özen ister, zira küçük hacimlerde de günlük yaşantımızı en konforlu şekilde devam ettirme arzumuz bakidir.

“30 metrekarelik daire tasarımı nasıl olmalıdır? Hangi noktalara dikkat edilmelidir?” diye merak ediyor iseniz bu yazımızdaki tavsiyelerimiz tam sizin ihtiyacınıza yönelik olacaktır diye düşünüyoruz.


Ayrı bir odası mevcut olmayan bu daire tipinde öncelikle birbirinden şık seperatör uygulamalarına yer vererek yatak odası ve oturma odası ayrımını temin etmek gerekecektir. Bu kapsamdaki bölmeleri hareketli seperatörler ile yapabileceğiniz gibi, sabit konumlandırılmış suni duvar uygulamalarına da yer verebilirsiniz.


Küçük hacimli evlerde en kritik konu aydınlanmadır. Evin içine yeterince ışık girmesine imkan veren pencere ve perde seçimlerine yer vermelisiniz. Bol katlı tül perdeler bu tarz evlerde tercih edilmemesi gereken perde tipleridir. Daha ziyade stor perdeleri kullanmalı, daire içine gün ışığının daha rahat girmesine imkan tanımalısınız.


Açık renk ve işlevsellikleri maksimize edilmiş mobilyalar ise olmazsa olmazdır. Açık renkler ortamı daha ferah ve geniş gösterecektir. Aynı zamanda sandıklı ve yataklı olan koltuklar, sandıklı puflar gibi birden fazla fonksiyonu olan eşya seçimleri ise az eşya ile daha fazla konfor sahibi olmanızı sağlayacaktır.

30 Metrekarelik Daire Tasarımı Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.