30 Farklı Dış Kapı Modeli

1666

“İlk intiba önemlidir” düşüncesinden hareketle binalar için de dış kapılar son derece önemlidir. Binanın genel ambiansına uygun bir tarzda seçilmesi gerektiğine inandığımız dış kapılar konusunda siz de bir arayış içinde iseniz, 30 farklı dış kapı modeli içeren bu yazımız ve galerimiz tam size göre! Dış kapı seçimlerinde görsellik doğal olarak önemlidir. Ancak, bize göre bir o kadar hatta belki çok daha fazla önemli olan husus güvenlik konusudur. Bu nedenle, binanın hacmine ve fonksiyonuna uygun nitelikte bir dış kapı yönünde tercihte bulunuyor olmak uygun olacaktır.

Görsellik konusunda ise öncelikle bize göre kapının kanat sayısına karar vermeli, daha sonra renginde karar kılıyor olmalısınız. Piyasada bulunan dış kapı modellerinden bazılarını şu şekilde kategorize etmek isteriz:

Çelik kapılar: Güvenlik konusundaki endişelerin modern yaşamda artmasının önüne geçilemediğinden çelik kapılar kaçınılmaz olarak ilk hatta belki tek tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çift kanatlı- tek kanatlı kapılar: Kapılar kullanılacağı binanın hacmine uygun olarak çift kanatlı ya da tek kanatlı olarak tercih edilebilmektedir.

Camlı-camsız kapılar: Apartman kapıları, ofis kapıları gibi dış kapı ihtiyaçlarında camlı modeller son derece şık alternatifleri ile tercih edilmektedirler. Dairelerde ise camsız çelik kapılar kullanılmalıdır.

Kır evlerinde ahşap kapılar; müstakil evlerin dış alan kapılarında ferforje kapılar gibi binanın konseptine ve kullanım amacına göre farklılaşan daha birçok seçenek sizi bekliyor olacaktır. Haydi siz de galerimizi inceleyin, hangi kapının sizin için uygun olduğuna karar verin!

Dış Kapı Modelleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

dış kapı modeleridış kapı yazilaridış kemerli ferforje mailhttps://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1836 eXQDzcGCMYTUjp4YjYVTlso86zS9ubi9XcRg1d3ogDRwHFe_Q_gZjY0af3E5E2ng f26409ace3f2e04d8cddccbbe90b4214a445dd08&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.