15 Muhteşem Sarı Oturma Odası Dekorasyonu

761

Siz de dekorasyonda farklı dokunuşlar yapmayı, cesur tasarımlara imza atmayı sevenlerden misiniz? Öyleyse bu yazımız tam size göre. Zira, doğru kombinlerde kullanılmadığında çok göz yorabilen bir renk olması nedeniyle çekingen davranılan renklerin başında gelen sarı renk; 15 muhteşem sarı oturma dekorasyonu önerisi ile birlikte sizin için bu yazımızda ana temamız olacak!


Öncelikle belirtmek gerekir ki sarı renk, yoğun kullanıldığında olumsuz etkiler yaratan özellikli bir renktir. Bu nedenle, sarı rengi tek başına kullanmanızı asla önermiyoruz. Sarı rengi, çok parlak olmayan tonlarını kullanarak; pastel renkler, gri renk gibi sarı rengi öne çıkarırken, beraber ideal denge sağlayan renkler ile birlikte kombinlemeniz yerinde bir tercih olacaktır.


Sarı oturma odalarının fazla güneş almayan odalar olması çok doğru olacaktır. Sarı renk, sıcacık etkisi ile odanıza adeta güneşi doğuracaktır. Zaten fazla güneş alan, çok aydınlık odalarda bir de sarı rengi yoğun kullanırsanız yanlış bir tercih yapmış olacağınızı açıkça söylemek isteriz.


Sarı oturma odalarının olmazsa olmazı bu rengi soğutacak mat renklerde aksesuarlardır. Beyaz, gri gibi düz renkleri, mat pastel renkleri, pastel renklerden oluşan desenleri sarı ile kombinlerken tek dikkat etmeniz gereken kullanım yoğunlukları olmalıdır.


Ancak, ne kadar dikkat ederseniz edin koyu sarı renkleri kombinlemek çok zor olacağından, size açık sarı ve mat sarı renkleri kullanmanızı ve doğru dengeleri yakalayama çalışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Sarı Oturma Odası Dekorasyonu Resim Galerisi

 

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.