Zinciriye Otel (Mardin)

290

zinciriye butik otel, mardin otelleri, mardin taş oteller, eski mardin taş otelleri, otantik oteller, mardinin en güzel otelleri, en lüks mardin otelleri hk.

zinciriye otel (16)

Otel geçmişte ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemekle beraber Sultan İsa Zinciriye Medrese’sinde çalışan taş ustalarının barındığı içinde yaşadığı ve yapılırken ustalarında bu tarihi eve katkıda bulunduğu mimari sanatın yansıdığı görülmektedir.

Otelin kuzeyinde Sultan İsa Zinciriye Medresesi, güneyinde uçsuz bucaksız Mezopotamya ovası doğusunda meşhur ve yapıda hayretler uyandıran şehidiye camii batısında bütün ihtişamıyla camii kebir.(Ulu Camii)

Otel bir başka açıdan M.Ö. 4000 yıllık bir geçmişi olan Mardin Kalesi’nin eteğinde bulunmaktadır.

Otel Mardin ilinin zanaatkarlarına (kuyumculuk,gümüşçülük,oymacılık,bakırcılık,telkari) ve tarihi sürür çarşısına 25 adım mesafededir.

Dinler ve dillerin geçmiş medeniyetlerin Babil, Asurlular ve Artuklu’ların hüküm sürdüğü açık müze durumunda bulunan kalesi ile medreseleriyle camileriyle manastırlarıyla kiliseleriyle çeşmeleri ile dünyaya kendini tanıtan bir turizm şehri olarak Zinciriye otel hizmetinizdedir.

Sevgili Dekorsaati.com ziyaretçileri bütün dinlerin müthiş bir uyum içinde birlikte yaşadığı bir yer olan mardini görmeden geçmeyin. Güneydoğunun incisi Mardin’in bu güzel ve şirin butik otelini gördükten sonra daha da keyifleneceksiniz. Hele birde otelin işletmecisi ile tanışırsanız ”yeme yanında yat” derler ya öyle bir şey işte. Neyse bu güzel oteli ve otel mimarisini sizlere görselleri ile tanıtalım.

Otelin Dış Mimarisi

zinciriye otel (19)

zinciriye otel (22)

zinciriye otel (7)

zinciriye otel (8)

Terasları

zinciriye otel (14)

zinciriye otel (20)

zinciriye otel (18)

zinciriye otel (15)

zinciriye otel (21)

Otel Odaları ve İç Görüntü (Şark Odası)

Resepsion dan görünüş

Resepsion dan görünüş

zinciriye otel (5)

Şark Odası (Ayaklarını uzatarak burda dinlenmek ne büyük keyif)

Şark Odası (Ayaklarını uzatarak burda dinlenmek ne büyük keyif)

zinciriye otel (4) zinciriye otel (3) zinciriye otel zinciriye otel (1) zinciriye otel (2)

Mutfak ve Yemek Salonu (Mardine özgü kaburga dolması yemeden gelmeyin)

zinciriye otel (17) zinciriye otel (10) zinciriye otel (11)

Mardin’i ve Zinciriye Butik Oteli dekorsaati.com ziyaretçileri için gittik ve yerinde gördük, hizmetten, otel temizliğinden ve en önemlisi misafirperliğinden dolayı otel işletmecisi Hamza Nayır kardeşimize ayrıca teşekkür ediyoruz. Bir hafta kaldıktan sonra yediğimiz o nefis yemeklerden (kaburga dolması, içli köfte vs.) sonra 3 kilo aldık, siz dikkatli yiyin.

Size birde iletişim ve rezervasyon için adres ve telefonlarını vermek istiyoruz.


ZİNCİRİYE OTEL (Merkez)

 

Zinciriye Medresesi Karşısı Medrese Mahallesi Sok:243 No:13 MARDİN

Tel   : +90 482 212 48 66 – +90 482 212 48 25
Faks : +90 482 212 21 84

 

ZİNCİRİYE KADİM OTEL (Şube)

 

1.Cad. Beyaz Saray Pasajı Arkası 239.SK No: 12 MARDİN

Tel   : +90 482 212 33 22
Faks : +90 482 212 33 30

www.zinciriye.com    info@zinciriye.com

Bir önceki yazımız olan Tavan Arasında Uygulanabilecek Dekorasyonlar başlıklı makalemizde oyun odası dekorasyonu, oyun odası modelleri ve tavan arası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

eski mardin otellerimardinin en güzel otelisark kosesi nasil yapilirhamza nayir mardinmardin zinciriye oteli gorsellermardinin en iyi otelişark köşesi önerileri,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Banyo Aydınlatma Armatürleri

banyo aydınlatma armatürleri modelleri çeşitleri örnekleri en güzel en şık 2013 Banyo görünümünü tamamlamak için aydınlatma dekorunu iyi yapmak gerekir....

Kapat