Oturma Odalarının Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

542

Evlerimizin bize en çok ait olan alanlarından biridir oturma odaları. Oturma odalarımızda, görsellik doğal olarak ön planda olmakla birlikte konfor son derece önemlidir. “Odanın hacmi, şekli, vb. hususları dikkate alınarak, en uygun şekilde oturma odalarının dekorasyonu nasıl olmalı?” derseniz biz de size galerimize göz atmanızı ve tabii ki yazımızdaki ipuçlarını uygulamanızı öneririz.

Öncelikle küçük bir oturma odanız var ise kesinlikle çok fazla adette mobilya ile odanızı donatmayın. Ferahlık ve rahatlık her zaman ön planda olmalıdır. Küçük bir oturma grubu hatta şık bir köşe koltuk bizce yeterli olacaktır. Oda genişse dahi, az mobilya yine uygulanabilir bir tercih olacaktır.

Açık renklerin öne çıktığı mobilyaları canlı ve koyu renklerle ya da desenlerle kombin yapabileceğiniz gibi, tamamında sade renklere yer vererek yer ve duvar döşemelerinde canlılığı hedefliyor olabilirsiniz.

Country tarzı bir dekorasyonun hakim olmasını arzuluyor iseniz odanızın tamamında soft renklerin, pastel renklerin, bu renklerden ibaret desenlerin hakim olması uygun olacaktır.

Oturma odalarının dekorasyonunda göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus ise bizce koltuk örtüleri, diz battaniyeleri gibi tekstil ürünlerinin mutlaka kullanılıyor olmasıdır. Bu ürünler, odanın şıklığına katkı sağlayacağı gibi, konforunuzun da maksimize olmasına ön ayak olacaklardır.

Haydi siz de resim galerimizde yer alan seçenekleri tek tek inceleyin, oturma odanızda yer vereceğiniz dekorasyonun ne şekilde olacağına dair fikirlerinizin netleşmesine imkan verin!

OTURMA ODASI DEKORASYONU RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Kışlık Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde evimizi kışa hazırlama, kışlık dağ evi tasarımı ve kışlık ev bahçe dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

oturma odalari nasıl olmalıoturma odası duvar dekorasyonuev dekorasyonu oturma odası fikirlerioturma odaları dekorasyonlarıoturma odası dekorasyonu yatmalı,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2017 Farklı Ev Dekorasyon Fikirleri

Yeni bir yılı karşılamaya hazırlanıyoruz. 2017 yıllı, yeni umutlar, yeni beklentiler ile artık kapımızda! Bu yeni yılda birçok şey gibi...

Kapat