Dekor Saati

Modern İç ve Dış Kapı Modelleri

Çarşamba, 21 Aralık 2016, 01:59

Dekorasyonda çok fazla unsurun birbiri ile uyumu söz konusudur. Detaylar kalitenin temininde son derece önemli olduğundan, iyi bir dekorasyon çok fazla özen gerektirmektedir. Bu kapsamda öne çıkan unsurlardan biri de iç kapı seçimidir. Çok farklı tarzlara uygun farklı kapılar üretilmektedir. Evinizin konsepti modern tarzda oluşturulmuş ise doğal olarak modern iç kapı modelleri sizin aradığınız tarzı yansıtıyor olacaklardır.


İç kapı seçimlerinde tarz kadar, kullanım ihtiyaçları da göz önünde bulundurulmalıdır. Yatak odası kapılarının bol camlı modellerde olmasının uygun olmayacağı gibi detaylar bizce önemlidir. Piyasada birçok modelde ve nitelikte kapılar mevcuttur. Bazılarına bu yazımızda yer vermek istedik.


Ahşap kaplamalı kapılar; MDF üzerinde preslenen doğal ağaç malzemelerinden üretilen kapılara verilen addır. Masif kapı olarak da bilinmektedirler. Estetik açıdan görsellikleri çok daha fazla tatmin edici olduklarından evin genelinde görselliğin çok önemli olduğu dekorasyonlarda bu kapılar daha uygun olacaktır.


Amerikan kapılar, piyasada sıklıkla tercih edilen kapılar arasındadır. Fiyatlarının nispeten ucuz olması bu talepte etkili olmaktadır. Panellerinin fabrikasyon üretim olması nedeniyle maliyetleri uygun olduğundan bu durum tüketiciye daha uygun maliyet olarak yansımaktadır. Birbirinden şık modeller ile üretilmekte olan Amerikan kapılardan biri sizin evinizin ihtiyacı olabilir.


Kapıların tarzları kadar tek kanat mı, çift kanat mı olacakları detayı da bir başka kriterdir. Geniş alanlarda, örneğin salonlarda, çift kanatlı kapılar kullanışlı olacaktır. Dar hacimlerde akordiyon kapıların son derece işlevsel bir tercih teşkil edeceğini de hatırlatmak isteriz.

Modern Kapı Modelleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan 30 Metrekarelik Daire Tasarımı başlıklı makalemizde 30 metrelik ev dekorasyonu, 30 mt'lik ev dekorasyonu ve Küçük ev dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

dış kapı modelleri sacdışkapı modelleridışkapımodellerimodern tarz kapı modelleri,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
30 Metrekarelik Daire Tasarımı

İnşaat sektöründe hızla ilerleyen teknolojiler sayesinde ve küçük hacimli evlere yönelik giderek artan talep nedeniyle “stüdyo tipi” olarak tabir edilen...

Kapat