Mimari Dehası Bir Yapı (Casa Son Vida)

116

Casa Son Vida, Tec Architecture, Marcel Wanders Studio, mükemmel villalar, sıradışı villa projesi, Palma de Mallorca vilları, modern villa projeleri, tasarım harikası villalar, Yeni stil villalar,

Casa son vida

Casa son vida

Akdeniz ve Toksana stilleri kullanılan modern çizgilerin buluştuğu Casa Son Vida, sıra dışı tasarımı ile mükemmel bir yapı olarak dikkat çekiyor . Her köşesinin , her detayın işini bilen kişiler tarafından şekillendiği Casa Son Vida da sıradan hiçbir şeye rastlamak mümkün görünmüyor.

Casa son vida

Casa son vida

Cosmopolitan Gayrimenkul firması tarafından Mayorka adası üzerinde bulunan Palma de Mallorca’ya 6 adet lüks konut projesi kapsamında hayata geçirilen evlerden ilk olarak yapılan “Casa Son Vida”  klasik fikirlerden uzak, cesur ve grafittilerin çokça kullanıldığı projesi ile dikkat çekiyor. Hollanda merkezli Tec Architecture ve Marcel Wanders Studio arasında yapılan anlaşma ile bu proje hayata geçti.

Casa son vida

Casa son vida

8.500 m2 lik bir alan üzerinde 800 metrekarelik bir alana sahip olan Casa Son Vida, havuzu, bahçesi, ilginç bir mimarye sahip dış yapısı ve farklı bir çizgiye sahip iç mimarisiyle dikkat çekiyor. Bu modern villa güzel ve zıt renklerin etkisini yok eden beyazın çokça olduğu ayrıntılarla kendini belli ettiği projede, sıradanlığa kesinlikle rastlanmıyor.  İç dekorasyonda kullanılan deri koltuk ve sandalyelerin yer aldığı projede, el yapımı eşyalar, evin farklı alanlarında karşımıza çıkan birbirinden ilginç grafiti ve desenler ve sanat eseri niteliğinde orijinal objeler, eve özel bir ruh katıyor.

Casa son vida

Casa son vida

 

Banyo Yatak Odası ve diğer odaların zarif bir uyum içinde iç içe geçtiği Casa Son Vida,  odanın tam ortasında yer alan mükemmel bir tasaramı harikası küvet ve küvetin yanında kolona yerleştirilmiş mumlar sayesinde futuristik bir görünüm kazanımış. Beyaz ağırlıklı dekorasyonunda kullanılan altın köşeleri ise adeta büyülüyor.

Casa son vida

Casa son vida

Bu çılgın projenin her köşesinde sıra dışı bir tasarım mevcut olup, en dikkat çekici olan ise adeta bir dinazorun iskelet kısmını andıran bembeyaz merdivenler. Kaburga formundaki bu merdivenlerden indiğinizde mükemmel bir akvaryumu andıran havuza iniyorsunuz.Tasarımı ile olduğu kadar konumu ile de dikkat çeken proje, Palma de Mallarco’ya 15 dakikalık uzaklıkta yer alıyor. Dekorsaati.com ziyaretçileri için birbirinden güzel bu villanın görsellerini paylaşıyoruz. İyi seyirler.

Casa son vida Casa son vida (5)

Casa son vida (6)

Casa son vida (7)

Casa son vida (8)

Casa son vida (9)

Casa son vida (10)

Casa son vida (11)

Casa son vida (12)

Casa son vida (13)

Casa son vida (14)

Casa son vida (15)

Casa son vida (16)

Casa son vida (17)

Casa son vida (18)

Casa son vida (19)

Casa son vida (20)

Casa son vida (21)

Casa son vida (22)

Casa son vida (23)

Casa son vida (24)

Casa son vida (25)

Casa son vida (26)

Casa son vida (27)

Casa son vida (28)

 

Bir önceki yazımız olan Dünyanın Yedi Harikası Yeniden Seçildi ! başlıklı makalemizde dünyanın 7 harikası, dünyanın 7 harikası 2013 ve dünyanın yedi harikası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

dünyanın en güzel evmodern villa projeleriyeni sitil villalardunyanin en iyi villalariDünyanin en lüks villalarimodern mimari villa projelerimimari villalaren güzel yepyeni villalar ve iç dekorasyonlaridünyanın en lüks villasıdünyanın en lüks villalar,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kanal D Evim Şahane Başvuru Şartları

Kanal d evim şahane başvuru şartları, evim şahane başvuru, evim şahane başvuru şartları, evim şahaneye nasıl başvurabilirim, evim şahaneye başvuru...

Kapat