Marshall İç Cephe (Kırmızı Renk Kombinasyonları) 2013

935

Marshall 1001 renkten seçilmiş kırmızı renk kombinasyonları, marshall iç cephe boyası kırmızı renk kombinasyonları, marshall renk kombinasyonları, marshall kırmızı tonlar, 2013 marshall iç cephe boyası, Kırmızı rengin dekorasyondaki etkileri, kırmızı rengin simgeleri, kırmızı rengin psikolojik etkileri, kırmızı rengin çocuk gelişimi üzerindeki etkileri, boya renk kombinasyonları.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (4)

Marshall 1001 renk kartelasından seçilmiş kırmızı renginin insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır. Marshall iç cephe boyalarından kırmızı rengini en ince detayına kadar inceleyerek sonuçlarını sizler için seçen dekorsaati.com ekibinin hazırladığı görsellere ve açıklayıcı bilgilere buyrun hep beraber bakalım.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (6)

Kırmızı her ortama hayat ve enerji verir. Hormonal artışı sağlayan ,cinsel aktiviteyi artıran ve yaraların iyileşmesini kolaylaştıran kırmızı,düşünceyi de etkiler.
Ana renklerden biri olan ve birçok insanın ilk tercihlerinden biri olan kırmızı en dominant ve dinamik renk olarak tanımlanabilir.Çarpıcı ve heyecan verici doğasıyla kırmızı renk dikkat çekicidir. Harekete geçiren etkisiyle ,bakan kişinin ilgisini toplar .Kırmızı renk skalasında yer alan gül ve bordo tonları evrensel olarak çekici ve duygusal renkler olarak bilinir, çocukları eğlenceye çağırır ve sevgi duygusunu uyandırır.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (5)

Kırmızı Rengin Dekorasyondaki Etkileri

Kırmızı,her ortama hayat ve enerji verir.Güçlü ve yoğun ışık olduğu zaman kırmızı bir mekanda daha fazla vurgulanır, az ışık alan ortamlarda şiddetini kaybeder.Daha dingin ortamlarda saf kırmızı çok nadir kullanılır çünkü onun göze batan ve çok güçlü etkisi mekanı yorabilir.Diğer yandan daha iddialı ve hareketli yerlerde kırmızı sıcaklık ve enerji kaynağıdır.Örneğin oturma odasında vurgulanan renk olarak kullanıldığında aile bireylerine canlılık verir ve yaratıcı etkinliklerde bulunmaları için harekete geçirir. Metabolizmayı hızlandıran ve açlık hissi yaratan etkisi ile restaurantlarda kullanımı önerilir.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (3)

Kırmızı Rengin Simgeleri

Kırmızı ateşin,tutkunun,öfkenin tehlikenin ve yıkımın sembolüdür.Diğer yandan cesaret ve onaylama anlamına gelir.Romalılar ve Sparta’lılar ,savaşlarda motivasyon sağlamak için kırmızı bayrak kullanırmış.Bu durum, adrenalinin açığa çıkmasını sağlayarak enerji düzeyinin yükselmesine yardımcı olurmuş.Yunanlıların Savaş tanrısı Mars’ın kullandığı iki tekerlekli savaş arabası da kırmızıydı Mefisto hep kırmızı renk kullanarak resmedilirdi. Ateşin ve kanın sembolü olan kırmızı, merhameti ve fedakarlığı da ifade eder.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (2)

Kırmızı Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri:

Hormanal artışı sağlayan ,cinsel aktiviteyi artıran ve yaraların iyileşmesini kolaylaştıran kırmızı , insan organizmasındaki faaliyetinin yanı sıra vücuttaki dengenin dağılmasına da yardımcı olur .Kan basıncını ve nabız seviyesini arttırdığı gibi belli bir süre sonra bu durum ,tam tersine de dönebilir. Kan dolaşımını harekete geçirir ve sinir sistemini canlandırır.Hemoglobin kırmızı ışınlardan oluşmuştur.Bu ışınlar ısı yaratarak karaciğer kas sistemine ve sol beyin lobuna enerji ve canlılık verir,kas gevşetici olarak kırmızının enerji dolu etkisi mükemmeldir.Kırmızı ile tedavi edilebilir hastalıklar anemi,astım kan hastalıkları ,bronşit,kabızlık, iç salgı sistemi bozuklukları,kaygı, felç, yorgunluk ve veremdir.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (1)

Kırmızı Rengin Psikolojik Etkileri:

Psikolojik olarak kırmızı etkileyici olmakla beraber yorgunluğu artırır ve sinirlerin daha fazla gerilmesine sebep olabilir. Diğer yandan pozitif etkisi ise yaratıcı düşünceyi kuvvetlendirir. Kırmızı renk daha dışa dönük ve hayal gücü yüksek insanlar tarafından tercih edilir, psikoterapide ruh halini desteklemesi ve melankoliye karşı durmasıyla yer bulmuştur.Kırmızı ,iç dünyaya olan ilginin dağılmasına ve bu ilginin dışarı doğru yönlenmesine yardımcı olur.Üretici etkinlikleri harekete geçirmek ve pozitif düşünceleri yeniden canlandırmak için kırmızı tedavi edici bir renktir.

marsall kırmızı renk kombinasyonları (4)

Kırmızı Rengin Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkileri:

Kırmızı çocukları da harekette geçiren bir renktir.Fiziksel anlamda tembel çocukların ufak tefek işler ve aile bireyleri ile birlikte spor yaparak enerjilerini harcayabilecekleri etkinliklere katılmaları için zindelik verir. Ancak kırmızının çok kullanımı ,gereğinden fazla etkili olabilir ;çocuklarının hiperaktif ve huysuz olmasına neden olur.Dolayısıyla aşırı agresif ve kızgın çocuklara kırmızı giydirmek yanlıştır.Etrafındaki kişilerin dikkatini çekmesi için çocuklar yine kırmızı rengi tercih ederler. Gül kırmızısı yaratıcılığı geliştirir ve üretken ,eğlenceli etkinliklerde bulunmasını sağlar.Çocuklar ,pastel kırmızı rengin bulunduğu ortamlarda ise kendilerini özgür ve kısıtlandırılmamış hissederler.Bu renk , sportif etkinliklerde aktif olma duygusunu da harekete geçirir.Oyun arkadaşları arasında sevgi duygusunu ve centilmen davranışları vurgular.

DİĞER RENK KOMBİNASYONLARINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

SARI          PEMBE          MAVİ          MOR

Bir önceki yazımız olan Desenli Duvar Kağıdı Modelleri 2014 başlıklı makalemizde 2014 duvar kağıtları, desenli duvar kağıdı ve desenli duvar kağıdı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

bordo renginin psikolojik etkilerikırmızı tonları renk iç cepekırmızı marshallkırmızı renkteki boya kartelalarıTEK İÇ CEPHE KOMBİNASYONLARImarshall bayrak kırmızıiç cephe kırmızı renklerkirmizi iccepe boya modellerikırmızı kombinasyonlarkırmızı marşalrenk,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.