Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Turuncu)

222

2014 Marshall Boya renk kombinasyonları, 2013 marshall boya renk kombinasyonları mavi, marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya turuncu renk kombinasyonları, renk kombinasyonları, en güzel renk kombianasyonları, en şık renk kombinasyonları, en çok tercih ediler renk kombinasyonları, yatak odası renk kombinasyonları, salon renk kombinasyonları, oturma odası renk kombinasyonları, mutfak renk kombinasyonları, marshall boya iç cephe renk kombinasyonları, turuncu renk kombinasyonları, marshall boya turuncu iç cephe boyası renk kombinasyonları

Marshall Boya Turuncu Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Turuncu Renk Kombinasyonları

Ev dekorasyonu gelince mobilyalardan sonra ev boya işleri gelir akla. Haksız da sayılmazlar. Çünkü sizi en fazla etkileyen, dinlendiren veya gözü en fazla yoran şey duvarlarınıza uyguladığınız boya renkleridir. Boya renklerinin insan sağlığı üzerinde hem olumlu hem de olumsuz etkileri olduğu bu işin uzmanları tarafından söylenmektedir. Hangi rengin nerede ve ne amaçla kullanıldığını dekorsaati.com ekibi olarak hazırladık. Bunları hep beraber öğrenmeye ne dersiniz?

Marshall Boya Turuncu Renk Kombinasyonları (4)

Turuncu kırmızıyla benzer özelliklere sahip bir renk.Saf halinin yanı sıra açık tonlarıyla ve gölgeli tonlarıyla da sevilir.Ayrıca olgunluğu ve durağanlığıyla kırmızıdan daha az iddialıdır ve daha çok tercih edilir.İştahı harekete geçiren ve tat alma duygusunu tetikleyen turuncuyu annenin doğum sırasında giymesi, süt üretimini arttırıcı yönde etki yapar.

Marshall Boya Turuncu Renk Kombinasyonları (2)

Turuncunun Dekorasyondaki Etkileri :
İştah açıcı özelliğe sahip olduğu için özellikle yemek odalarında ve servis takımlarında kullanılan turuncu başkalarına karşı nezaketi ve saygıyı vurguladığı gibi sosyal etkileşimleri de arttırır.Dolayısıyla ortak kullanım alanları (salon, tv odası, mutfak) turuncu renk için en uygun ortamlardır. Turuncu, insanların algısını en çok ve en kolay etkileyen renklerden biri olarak bulunduğu grubu sayıca çok gösterir. Eğer bir arada durduğunda olduğundan çok daha fazla sayıda ve sık görülmesini istediğiniz dekorasyon öğeleri varsa kesinlikle onları turuncu seçmelisiniz.

Marshall Boya Turuncu Renk Kombinasyonları (3)

Turuncu Rengin Simgeleri :
Turuncu, güç ve dayanıklılığın rengidir.Ayrıca sıcaklığı, ateşi ve telaşı simgeler. Neşenin ve bilgeliğin de sembolü olan turuncunun, insanlardaki sosyalleşme duygularını faaliyete geçirdiğini ifade eden uzmanlar, bu rengin aşırı kullanımının sinir sistemini olumsuz yönde etkilediğini vurguluyorlar.Uzmanlar, bu sebeple turuncuyu, yeşil ve mavinin tonlarıyla birlikte kullanmak gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Marshall Boya Turuncu Renk Kombinasyonları (5)

Turuncu Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri :
Turuncu, kırmızı ve sarı ışınlardan oluşmuştur ve iyileştirici etkisi kırmızı yada sarı tek başına yapacağı etkiden çok daha büyüktür.İştahı harekete geçiren ve tat alma duygusunu tetikleyen turuncu neşeyi ve gücüde çağrıştırdığı için enerji açığa çıkarır.

Marshall turuncu renk ev dekorasyonu (1)

Turuncu Rengin Psikolojik Etkileri :
Sosyalliği ve iyi huyluluğu arttıran bir renk olan turuncu hayatı daha mutlu olarak algılamayı sağlar. Sinir sistemi gergin olanların turuncu kullanmaları önerilir çünkü bu rengin tüm tonları depresyona karşı birebir ilaç olarak görülür.Burnunla beraber turuncu kırmızı gibi dışa dönük ve heyecan vericidir.Canlılığı, yaratıcılığı, güveni,cesareti ve iletişimi kuvvetlendirdiği için psikolojik olarak insanı yaşama motive eder.

Marshall turuncu renk ev dekorasyonu (2)

Turuncu Rengin Çocuk Gelişimindeki Etkileri :
İlk olarak turuncunun, sessiz ve utangaç bir çocuğun kabuğunu kırması için en uygun renk olduğunu söylemeliyiz.Bu rengin samimiyeti vurgulayan doğası, çocuklar arasındaki etkileşimi arttırır ve pasif bir çocuğun daha katılımcı olmasına yardımcı olur.Diğer yandan turuncu, oyunlarla dolu canlı bir gün ve kutlamalar için seçilecek en eğlenceli renktir.Açık turuncu, çocukların mizah duygusunu harekete geçirir.Şeftali rengi ise, gerçek dostluğu vurgular.

Marshall turuncu renk ev dekorasyonu (3)

Müthiş dizayn edilmiş turuncu renk ev dekorasyonu ile hayatınıza biraz neşe katın.

Marshall turuncu renk ev dekorasyonu (4)

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Duvarlarda Mavi Renginin Büyüleyici Etkisi başlıklı makalemizde duvarlarda mavi rengi, duvarlarda mavi renk dekorasyonlar ve mavi renk dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

marshall turuncuturuncu iç cephe boyasıturuncu boyaturuncu ev dekorasyonuTURUNCU RENK DIŞ CEPHE BOYASIseftali rengi duvar boyasıturuncu boya dekorasyonturuncu boya evturuncu ic cepheaçık turuncu,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
En Güzel Çocuk Odası Modelleri

en güzel çocuk odaları modelleri örnekleri tasarımları fiyatları resimleri modern şık 2013 2014 Evinizde en eğlenceli ve şirin olarak düzenlenen...

Kapat