Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Pembe)

914

2013 marshall boya renk kombinasyonları pembe, marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya pembe renk kombinasyonları, renk kombinasyonları, en güzel renk kombianasyonları, en şık renk kombinasyonları, en çok tercih edilen renk kombinasyonları, yatak odası renk kombinasyonları, salon renk kombinasyonları, oturma odası renk kombinasyonları, mutfak renk kombinasyonları, marshall boya iç cephe renk kombinasyonları, pembe renk kombinasyonları, marshall boya pembe iç cephe boyası renk kombinasyonları

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe)

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe)

Pembe rengi evimizde en fazla yatak odası veya çocuk odasında kullanırız. İç dekorasyonlarda pembe ile birlikte iyi bir renk kombinasyonu yapıldığında pembeyi evimizin her köşesinde rahatlıkla kullanabiliriz. Pembenin aynı aynı anda bir kaç tonunu birlikte kullanabileceğimiz gibi, uyumlu diğer renklerle nasıl kullanıldığını sizlere görselleri ve açıklayıcı bilgileri ile pembe rengini evinizde neden kullanmanız gerektiği ile ilgili konuyu hazırlayan dekorsaati.com ekibinin hazırladığı görsellere buyrun hep birlikte bakalım.

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe) (1)

PEMBELER

Yaşam dolu, mükemmel ve enerji veren bir renktir. Sağlıklı olmanın ve daima genç kalmanın ifadesi olarak da tanımlanabilir. Pembe enerjisini kırmızıdan alır. Kırmızıya göre daha yumuşaktır. İlk baharın rengi olarak da tanımlayabileceğimiz pembenin bu saf yönü aynı zamanda kusursuz bir dünyanın ve hayaller peşinde koşulan bir yaşamın da habercisidir.Pembe çekicidir, hünerlidir ve fantezi doludur.Dişi yönü gizleyemeyecek kadar aydınlıktır .

Pembe Rengin Dekorasyondaki Etkileri

Hayallerin rengi pembe, ortama kazandırdığı enerjinin yanı sıra hassas etkileriyle çalışma alanlarında pek tercih edilmez.Daha olumlu bir yaşamı düşlemenin rengi olarak,özellikle dekorasyonda kız çocuklarının odalarında kullanılır.Pembenin kırmızıya kaçan gülkurusu, bordo tonları ile içinde hafif mavilik taşıyan tonları dekorasyonda daha fazla kullanılır.

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe) (3)

Pembe Rengin Simgeleri

Pembe saflığı, pamuk şekeri ve bebekleri temsil eder.Hayalleri sembolize eden pembe, tıpkı kırmızı gibi aşkı çağrıştırır.Ancak kırmızı aşkın tutku yönünü yüceltirken pembe, romantik ve saf aşkın simgesi olmuştur.

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe) (5)

Pembe Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Fİziksel Etkileri

Pembe rengin insan hayatında eksik olması fizyolojik olarak epilepsi, sinir hastalıkları ve böbrek rahatsızlıklarına neden olur.Tedaviye devam edildiği sürece kara üzüm, dut,lahana, pancar vb. besin maddelerinin tüketilmesi tavsiye edilir.

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe) (6)

Pembe Rengin Psikolojik Etkileri

Pembe insanları sever. Pek çok kere pembe , partinin ve eğlencenin rengi de olmuştur.Özellikle koyu pembe, kişiler arasındaki enerji değişimini sağlar. Tutkunun rengi kırmızı eyleme geçme isteği uyandırırken, pembe fiziksel bir uyarıcı rolündedir. Pembe aynı zamanda yaratıcılığı da etkiler.Pek çok kişi pembenin dişi rengi olduğunu düşünür.Erkeklerden çok azı bu rengi yaşamlarında kullanır.

Marshall İç Cephe Boyası (Pembe) (4)

Pembe Rengin Çocuk Gelişimindeki Etkileri

Pembe renk çocukların kolaylıkla uykuya dalmalarına yardımcı olur.Özellikle kız bebeklerde kullanılan pembe, neşeli ve mutlu bir büyüme dönemine de etkili olur.Pembe rengi seven çocuklar çekingen olmalarına karşın bunu iyi şekilde saklarlar.

DİĞER RENK KOMBİNASYONLARINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

SARI          MAVİ          MOR          KIRMIZI

 

Bir önceki yazımız olan Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Mavi) başlıklı makalemizde 2013 marshall boya renk kombinasyonları, 2013 marshall boya renk kombinasyonları mavi ve en çok tercih ediler renk kombinasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

romantik boya rengihayal pembesi duvar boyasımarshall pamuk şekerihayal pembesi rengihayal pembe duvar boyasimarshall boya renkleri pamuk şekeripembenin simgesiromantik pembe boyaşeker pembesi boya marshallmarshall romantik boya,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.