Marshall Boya Yeni Renk Kombinasyonları (Mavi)

1715

2013 marshall boya renk kombinasyonları mavi, marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya mavi renk kombinasyonları, renk kombinasyonları, en güzel renk kombianasyonları, en şık renk kombinasyonları, en çok tercih ediler renk kombinasyonları, yatak odası renk kombinasyonları, salon renk kombinasyonları, oturma odası renk kombinasyonları, mutfak renk kombinasyonları, marshall boya iç cephe renk kombinasyonları, mavi renk kombinasyonları, marshall boya mavi iç cephe boyası renk kombinasyonları

Marshall boya iç cephe boyası (mavi)

Marshall boya iç cephe boyası (mavi)

Evindeki duvar renklerinden sıkılan, hangi rengi nerede kullanacağını bilmeyen, evimi hangi renge boyamalıyım diye bir sürü soru kafamızda döner durur. Şimdi bu konularda sizi aydınlatmaya çalışacağız. Marshall boya’nın birbirinden güzel iç cephe boya renklerinden mavi ile ilgili bildiklerimizi size de aktarmak istiyoruz. Dünya markası Marshall güvencesi ile su bazlı ve sağlığa zarar vermeyen boyaları tercih etmeniz çok mantıklı çünkü piyasada ne olduğunu bilmediğiniz bir sürü kimyasal ile karıştırılmış boya varken kullandığınız boyanın içinde ne olduğunu bilmeniz çok daha yararlı, su ile inceltilebilen bir boya olması sağlık açısından çok faydalı. Dekorsaati.com ekibinin hazırladığı bu güzel konunun görsellerini ve neden mavi rengi tercih etmeniz gerektiği ile ilgili detaylı bilgilere buyrun hep birlikte bakalım.

Marshall boya iç cephe boyası (mavi) (3)

MAVİLER

Mavi Rengin Dekorasyondaki Etkileri

Görüntü olarak sakinliği ifade etmesine rağmen mavi, geniş alanlarda kullanıldığında kasvetli bir görüntü verir.Bu nedenle özellikle açık mavi ,ofis ortamlarında ciddiyeti göstermek amacıyla sıkça tercih edilir.Diğer yandan açık mavi renk,mekansal ferahlık sağlarken,koyu mavi ise serinlik veren bir etki yaratır.Ancak kırmızının aksine mavi,yeme iç güdüsünü engelleyen bir renk olduğu için yemek odalarında pek kullanılmaz.Diğer taraftan çocuk odalarında ,turuncu veya sarı gibi uyarıcı renkler yerine mavi kullanıldığında çocukların daha sakinleştikleri gözlenmiştir,bu yüzden özellikle erkek çocuk odaları için mavi ,en doğru seçimlerden biri olacaktır.

Mavi Rengin Simgeleri

Mavi renk gökyüzünün ve denizin simgesidir.Arap ülkeleri ,mavinin kan akışını yavaşlattığına inanır,nazar boncuğu bu yüzden mavidir. Batıda ise intiharları azaltmak için köprü ayaklarını maviye boyarlar.

Marshall boya iç cephe boyası (mavi) (4)

Mavi Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Fiziksel Etkileri

Mavinin taşımış olduğu özellikler kırmızıya tamamen zıttır.Örneğin mavinin bitkilerde büyümeyi yavaşlattığı ,insanlarda ise hormonsal aktiviteleri azalttığı gözlemlenmiştir.İnsan organizması üzerindeki etkileri gözlendiğinde kan basıncını ve nabız oranını yavaşlattığı saptanmıştır.Fakat bu etki tersine çevrilebilir.Antiseptik özelliğiyle de yaralar üzerinde de iyileştirici etkisi vardır. Terlemeyi arttırır , ateşi düşürür,ağrıyı azaltır.

Marshall boya iç cephe boyası (mavi) (5)

Mavi Rengin Psikolojik Etkileri

Mavi,sezgi gücünün ve karmaşık zihinsel becerilerin de simgesidir.Mavi renk, sinirleri yatıştırması ile bir çeşit meditasyon ve duygusal arınma yolu sayılabilecek kadar etkilidir.Beyni rahatlatırken içe dönüklüğü kabuğundan çıkartır ve manik depresif durumu sakinleştir

Marshall boya iç cephe boyası (mavi) (6)

Mavi Rengin Çocuk Gelişimindeki Etkileri

Mavi rengin hakim olduğu bir ortam ,duyguları sakinleştirdiği ve bedeni dinlendirdiği için özellikle çocukların başkalarıyla iletişim kurabilmesi için duyarlı ve güvenilir bir atmosfer yaratır.Zihinsel sakinlik yaratmak ve duygusal dengeyi sağlayabilmek için çocuklarla ilgili her alanda mavi kullanılmalıdır.Tarafsız sakin ve fikir alışverişini sağlayan açık mavi,aile içi sohbetler için kusursuz bir renktir.Paylaşım ve ilişki kurma duygularını anlayabilme yeteneğini de geliştirir.

DİĞER RENK KOMBİNASYONLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ

SARI         PEMBE      MOR        KIRMIZI

 

 

Bir önceki yazımız olan Marshall Boya Renk Kombinasyonları (Mor) başlıklı makalemizde 2013 marshall boya renk kombinasyonları, en çok tercih ediler renk kombinasyonları ve en güzel renk kombianasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

iç cephe boya kombinasyonlarımarshall mavimarshall nin mavi renklerimarşal ic cephe renklerimarshall boya buz mavisimarshall boncuk mavi ahşapmarshall açık mavi renkiç cephe renk kombinasyonusu bazlı çivit mavi boya rengiboya renklerimaviler,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.