Marshall Boya Renk Kombinasyonları (Mor)

210

2013 marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya renk kombinasyonları, marshall boya mor renk kombinasyonları, renk kombinasyonları, en güzel renk kombianasyonları, en şık renk kombinasyonları, en çok tercih ediler renk kombinasyonları, yatak odası renk kombinasyonları, salon renk kombinasyonları, oturma odası renk kombinasyonları, mutfak renk kombinasyonları, marshall boya iç cephe renk kombinasyonları

Marshall boya mor renk kombinasyonları

Marshall boya mor renk kombinasyonları

Evinizi kendi zevkinize göre dizayn ettikten ve bütün işler bittikten sonra (beton, duvar, alçı vs.) kısacası son aşamasına geldikten sonra en zor karar bu evin her odasını hangi renge boyayacağınıza geldi sıra size marshall boya’nın mor rengi konusunda evinizin her bölümünün nasıl görüneceğinize dair görselleri dekorsaati.com ekibi olarak sizler için hazırladık. Buyrun hep birlikte bakalım.

Marshall boya mor renk kombinasyonları

Marshall boya mor renk kombinasyonları

Mavi-mor duygu rengidir, çok özel bir renktir, mistik bir yücelik getirir ve metafizik gücü simgeler. Mor imparatorlukların, dinlerin, ölümün, cazibenin ve sevginin sembol rengi olarak yüzyıllar boyu kullanılmıştır. Mistikler, büyük sanatçılar, düşünürler, toplumları düşünce ve ideallerle yönlendirenler tarafından seçilir ve kullanılır. Bu renk nedeni anlaşılmaz bir bütünlük ve birlik sağlar. Asaleti ve kendine güveni temsil eden mor yaratıcılık ve hoşgörü uyandırabileceği gibi unutkanlık ve sabırsızlık da yaratabilir. Kırmızı-mor tüm renklerin en zarifi kabul edilir. İdealizmi temsil eder ve saygı, minnettarlık ve sadakat kavramlarıyla bağlantılıdır. Enerjisi anlayış ve olgunluğu getirir. İnsanlar arasında ayrım gözetmeyen bir yöneticilik anlayışı verir. Yumuşak, sıcak ve koruyucudur. Sevginin, şefkatin ifadesidir.Olumsuz yönleri üstünlük kurma isteği, egemen olma arzusu şeklinde belirebilir. Anlamsız gurura yol açabilir. Yanlış kullanımı sonucunda kendine güvensizlik duyguları ortaya çıkabilir.

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Mor rengin dekorasyonda kullanımı :
Mavi-morun, özellikle meditasyon odaları için uygun bir renktir.Bu rengin lavanta, leylak ve orkide tonlarının yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılabilir, kendine güven duygusunu uyandıran bu rengin açık tonlarıyla hastanelerin bekleme odaları dekore edilebilir. Kırmızı-mor yatak odalarında ve bina girişlerinde kullanılması uygundur. Güven verir. Saldırganlığı yok eder. Tamamlayıcısı yeşille birlikte kullanılabilir. Büroların, mutfak ve çalışma odalarının bu renge boyanması uygun değildir.

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Mor rengin sağlık alanında kullanımı :
Bedendeki tüm salgı bezleriyle ilişkilidir ve hormonal düzeni etkiler. Menenjit, beyin sarsıntısı, sara gibi hastalıklarda tedavi edicidir. Göz ve kulak rahatsızlıklarında kullanılır. Kan temizleyici özelliği vardır. Akciğer, kalp, karaciğer ve böbreklerin sağlığında rol oynar. İskelet yapısı üzerinde oldukça etkilidir. Beyne giden kan miktarını arttırır ve sinir sistemini dengede tutar. Baş ağrısını, yüksek tansiyonu, sinir bozukluklarını kontrol altına alır.Hafıza kaybında, kalp çarpıntısında, mide sorunlarında etkilidir. Solunum sistemini, adrenalin salgısını ve böbreklerin çalışmasını ayarlar.

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

Marshall Boya Mor Renk Kombinasyonları

 DİĞER RENK KOMBİNASYONLARINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

SARI          PEMBE          MAVİ          KIRMIZI

Bir önceki yazımız olan İlginç Duvar Kağıdı Tasarımları başlıklı makalemizde değişik duvar kağıtları 2014 duvar kağıtları, ilginç duvar kağıdı modelleri ve ilginç duvar kağıtları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

marshall mor renk kataloğumarshall mor boyamor renk duvar boyasımor boya renklerimor duvar boyasımürdüm moru ana renk ve yapılışı duvar boyasıiç cephe mor duvar renklerievin disi eflatun rengimarsall gör ve boyamor duvar renkleri,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İlginç Duvar Kağıdı Tasarımları

ilginç duvar kağıtları modelleri çeşitleri örnekleri tasarımları en güzel yeni sezon modern şık dekoratif 2013 2014 Duvar kağıdı modellerinde gün...

Kapat