Mantolama m2 fiyatı, Mantolama malzemeleri

311

Mantolama Nedir?

Mevsim şatlarına göre, ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise; ısı köprüsü oluşturmadan, gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

Dış cephe mantolama yaptırdığımızda en önemlisi daha az yakıt ile daha çok ısı elde edersiniz. Isı kaybınız olmadığı için dairenizde enerji tasarrufu sağlarsınız. Uygun şartlarda yapılan ve Teknik şartnameye uyularak yapılan bir montalama ile %50 enerji tasarrufu sağlarsınız. Ülke genelinde yapılan iyi bir montalama ile her yıl ülke olarak harcadığımız yakıtı yarı yarıya azaltmak mümkün. Dış cephenizde yaptırdığınız montalama ve iyi bir dış cephe izolasyonu sayesinde iç cepheye uyguladığınız boyaların ömrü iki katına çıkar. Üç veya dört yıl gibi kısa bir zamanda dairenizde yaptığınız enerji tasarrufu ile binanıza yaptırdığınız mantolama bedavaya gelmiş olur. Isı yalıtımı yapılmış bir evde ısı eşit oranda dağıldığından ve evin her tarafı eşit bir şekilde ısındığından hastalıklara davetiye çıkarmaz, sizi sağlıklı tutar. Isı farkları mantar, küf ve sağlıksız ortamların oluşmasına yol açtığından, montalama sayesinde bunları bertaraf etmiş olursunuz. Montalama sayesinde binanız kolay kolay deforme olmaz ve çok daha uzun süre ayakta durmasını sağlamış olursunuz. Dekorsaati.com ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz mantolama nasıl yapılır, mantolama malzemeleri, mantolama kullanım şekillerinden oluşan güzel bir resim galerisini sizlere sunuyoruz. Bunları incelediğinizde mantolama hakında daha çok bilgiye sahip olacağınıza inanıyoruz.

Mantolama hakkında resim galerisi

Bir önceki yazımız olan Niş Modelleri ve Tasarımları (Alçı Niş Modelleri) başlıklı makalemizde alçı niş modelleri, alçıpan niş modelleri ve duvar niş modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

mantolama yapilmis ev modellerimantolama modelleri 2014mantolama nasıl yapılır resimlimantolama fotoğraflarıgüzel montalamaen yenimontalamaen yeni montalama malzemeleridekorlu montalama malzemesidekor montalama malzemesıalçıpan montalamalı demirlerin isimleri,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2014 İtalyan Duvar Kağıdı Modelleri

Sizlerin de bildiği gibi artık evlerin hemen hemen hepsinde duvar kağıtları kullanılmaya başlandı. Yani artık boyaların yerini modern ve kullanışlı...

Kapat