Jotun Dış Cephe Boya Fikirleri

128

2013 Jotun dış cephe boyaları, jotun boya uygulamaları, jotun dış cephe boya çeşitleri, jotun dış cephe boya fikirleri, dış cephe boyanırken dikkat edilecek konular, dış cephe boyası seçimi, hangi dış cephe boyası alınmalı?

Evinizin dış cephesini boyarken dikkat edilmesi gereken konuların başında, sağlıklı bir boya sisteminin oluşturulması için ihtiyacınıza uygun bir boya seçimi yapmak gerekir.

1) Tekstürlü Boyalar :

Antalya da dünyaca tanınan otellerden rus milyarder abromoviçe ait bölgenin Yedi Yıldızlı tek oteli olan Mardan Palace Tekstürlü boya ile boyanmıştır. Şimdi de bu müthiş otelin görselini paylaşmak istiyoruz.

mardan palace

Dış cephenizin boyanacak yüzeyinde çok fazla yüzey hatası mevcut ve pürüzlüyse, zaman içinde binanın oturması ile binada çatlaklar meydana geldiyse, duvarda ince tekstürlü veya portalakl kabuğu görünümü isteniyorsa, tekstürlü boya seçmeniz çok sağlıklı bir karar olacaktır. Jotun boya çeşitlerinden Jotashield tex ultra ve Jatashield tex fine tekstürlü dış cephe ürünleridir.

Jotashield tex ultra; güneş ışınlarına dayanıklı, çevre dostu, portakal kabuğu tekstürlü % 100 saf akrilik dış cephe ürünüdür.

Jatashield tex fine; yarı mat, dayanıklı, esnek ve ince tekstürlü bir ürün olup su ve alkali dayanımı sağlayan özel bir boyadır.

2) Düz Boyalar :

Antalyada bulunan Sungate Rixos otelleri jotun düz dış cephe boyası ile boyanmıştır. Şimdi bu müthiş otelin görselini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

sungate rixos

Boyanacak binanızın yüzeyi düz ve pürüzsüzse, dekoratif montalama sıvası, brüt beton yada yonga levhaları üzerine uygulanacaksa, prekast bir yüzey mevcut ise düz boya seçimi doğru bir karar olacaktır. Jotashield extreme ve Jotashield topcoat düz bitiş sağlayan dış cephe ürünleridir.

3) 20 Yıla kadar mükemmel koruma :

Binanızda uzun dönemli bir koruma hedeflenerek bakım tutum maliyetlerinde avantaj sağlanmak isteniyorsa, yapının yıllarca dış koşullara karşı korunması ve dış cephedeki boyanın parlaklığını koruması hedefleniyor ise, mükemmel su ve alkali dayanımı özelliği aranıyor ise en doğru seçim jotashield super durable olacaktır.

jotashield super durable; diğer boyalara göre 4 kat daha fazla yaşam ömrü sunan yeni dış cephe ürünüdür. Bir binanın ortalama yaşam süresine denk gelen 20 yıl boyunca yapıyı dış koşullara karşı korurken estetik bir görünüm kazandırır. Bu özelliği ile yaşam maliyet eğrisi dikkate alındığında bakım-tutum maliyetlerinde büyük avantajlar sağlayarak uzun dönemli çözümler sunmaktadır.

4) Daha serin iç ortam sıcaklığı :

Yaz aylarında sıcaklardan bunalıyorsanız, enerji sarfiyatınızı azaltmak istiyorsanız, soğutma maliyetlerinizden tasarruf etmek istiyorsanız, uzun dönemli koruma hedefliyorsanız, UV dayanımı renkler kullanmak istiyorsanız en doğru tercih jotashield Extreme olacaktır. jotashield Extreme‘nin yapılan test sonuçlarına göre kızılötesi ışınları standart boyalara göre iki kat daha fazla geri yansıttığı tespit edilmiştir. jotashield Extreme ve standart bir boya ile boyanmış iki yüzeyin sıcaklığı karşılaştırıldığında jotashield Extreme ile boyalı yüzeyin 20 derece daha serin olduğu tespit edilmiştir.

 

Bir önceki yazımız olan Yonca Dekorasyon ile Evinizi Baştan Yaratın başlıklı makalemizde asma tavan, boya işleri mersin ve dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

jotun boya dış cephejotun dış cepheboya çeşitleri diş cephedis cebhe boya cesitlerijotun boya antalyajotun boya çeşitlerijotun boya uygulamajotun boya uygulamalarıjotun boya uygulamasıJOTUN DIŞ BOYA UYGULAMALARI,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sıra Dışı Çalışma Masaları

sıradışı ilginç çalışma masası modelleri çeşitleri tasarımları en güzel yeni sezon modern 2013 Bu çalıma masalarını görünce insanın çalışma isteği...

Kapat