Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

258

halı seçimi nasıl olmalı dikkat edilmesi gerekenler özellikleri tercihleri

2013 halı modelleri

Halı evinizin güzelliğini ortaya koyan bir aksesuar türüdür. Nasıl ki bizleri için giysi neyse evler için de halı odur. Bu yüzden halı seçimlerine çok dikkat etmeliyiz. Bunun için dekorsaati.com olarak sizlere bazı tavsiyeler vermek istiyorum.

Halıları seçerken size hitap eden modeller tercih edilmeli. Yani güzel ve şık olmalı. Daha sonra da kaliteli ve uzun ömürlü olmalı. Kullanacağınız mekan göre de değişiklikler göstermektedir. Örneğin oturma odası için düşünüyorsanız o bölümü çok kullanacağınız için dayanıklı modeller seçmelisiniz. Halının yumuşaklığı-sertliği, suya ve ışığa karşı olan dayanaklılığı gibi maddeler önemlidir. Dayanıklı olduğunu da ilk aldığınız görünümünü yitirmediğinden ve ilk aldığınız gün gibi yeni bir görüntüye sahip ise gerçekten sağlam, kaliteli ve dayanıklı bir model seçmişsiniz demektir.

Ayrıca halının kolay temizlenmesi çok önemlidir. Çünkü halı üzerine bir çok pislik geliyor ve bizler de bir çok yöntemle sürekli kirletebiliyoruz. Bu yüzden rahat temizlenebilmesi çok önemli bir özelliktir. Demin de söylediğimiz gibi kullanacağımız yer çok önemlidir. Özellikle çocuk odasında kullanıldığı takdirde kir tutmayan halılar tercih edilmelidir. Çünkü çocukların bağışıklık sistemi hastalığa karşı çok zayıf olduğu için bu tercihinizi gözardı etmemenizi öneririz.

Sizlere ufak bir sır vermek istiyorum. Eğer eviniz küçük ise açık renk halıları tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünkü açık renk halılar evi yani kullandığınız bölümü daha geniş gösterir.

Bir önceki yazımız olan Retro Stil ile Döşenmiş Ev Modelleri başlıklı makalemizde evimi farklı bir tarz ile dekore etmek istiyorum, retro mobilyalar ve retro stil dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

akordiyon kapı fiyatları izmirhalı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerevehalı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerhalı evi nasıl geniş gösterirhalı seçerkenHALIDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖZELLİK,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
En Güzel Akordiyon Kapı Modelleri

2013 en güzel akordeon kapı modelleri, akordiyon kapı modelleri, çeşitleri, en şık, yeni, fiyatları Ev dekorasyonu ile ilgili programlarda sıkça...

Kapat