Evimizi Kışa Hazırlamak İçin 10 Ayrı Fikir

937

Soğuk günler artık kapımızda! Evlerimizde sıcacık ortamları yaşamayı arzuluyoruz! Isıtma sistemlerimize doğal olarak çok iş düşmekle beraber, alınabilecek bazı tedbirler ve uygulanabilecek bazı dekoratif fikirler ile çok daha sıcak evler yaratmak mümkün olacaktır. Evimizi kışa hazırlamak için 10 ayrı fikir şu şekilde sıralanabilir:

1-Fiziki kusurları tespit ve tadilat: Öncelik tabii ki altyapının düzeltilmesidir her zaman. Bu nedenle öncelikle evinizde ısı kaçaklarına sebebiyet veren hususlar olup olmadığını bir ustaya kontrol ettirin. İç ve dış yalıtıma ilişkin sorunlar varsa eğer, ne yaparsanız yapın sıcacık bir ev hayal olacaktır.

2-Isınma sistemlerinin kışa hazırlanması: Soba, kalorifer, klima, her ne olursa olsun ısıtma sisteminizi konusunda uzman bir kuruluşa kontrol ettirin. Filtre değişimi, baca temizliği, petek kontrolü gibi her ısıtma türüne ilişkin olarak yapılması gereken kontroller ve hazırlıklar muhakkak olacaktır.

3-Yer döşemelerine sıcaklıklık katmak: Halı, kilim gibi yer döşemesi sevmeyenlerden iseniz biz bu döşeme fikirlerine kış aylarında açık olmanızı tavsiye ederiz.

4-Tekstil ürünlerinden yararlanmak: Sıcak evler, yünden örülmüş sıcacık koltuk şalları ile çok daha mümkündür diye düşünüyor ve salonlarınızda, oturma odalarınızda koltuklarınıza bol bol atın bu şallardan diye önermekten kendimizi alamıyoruz. Bu işlem hem sizi sıcak tutacak hem de dekorasyon açısından güzel bir görüntü sunacaktır. Ayrıca, kalın perde kullanmıyorsanız bizce artık bu kış kullanmaya başlayın!

5-Aydınlatmaların kontrolü: Sıcacık evler yumuşak bir aydınlanmanın olması ile mümkündür, bu aydınlanma da doğal olarak aydınlatma ürünlerinin doğru seçimine bağlıdır. Yaşam alanlarınıza bol ışık, yatak odalarınıza daha loş ışık temin etmeniz gerekecektir.

6-Koltuk döşemelerinin kontrolü: Koltuklarınızı şallar ve minderlerle zenginleştirmenizin yanı sıra, eğer döşemeleri eskimeye yüz tutmuşsa bu kış bir fırsat olsun ve değiştirin döşeme kumaşını!

7-Evinize renk katmak: Kasvetli ve soğuk kış günlerinde sıcacık evlere geçişin yolu renklerden geçecektir. Duvarlarınızı boyayın, renkli cıvıl cıvıl aksesuarlar edinin! Bir şekilde evinizdeki hareketlenmeyi ve ısınmayı mutlaka hissediyor olun!

8-Doğal malzemelere yer vermek: Doğayı ne kadar çok evinize taşırsanız o kadar sıcak ve samimi bir ortam elde edersiniz. Ahşap gibi doğal malzemelere daha çok yer vermeyi düşünebilirsiniz bu kış!

9-Aksesuarları gözden geçirmek: Aksesuarları çok sevmeyenlerdenseniz bizce bu kış biraz değişin ve evinize neşe katacak olan doğal malzemelerden olanlar başta olmak üzere, bol bol renk renk aksesuarlar ile evinize kış günü yazı getirin!

10-Renklerle oynamak: Evinizin geneline hakim olan renklere ve renk kombinlerine yeni bir bakış açısı getirmeyi düşünebilirsiniz! Cesur olmaktan korkmayın!

Bunun dışında dekorsaati.com ekibi olarak sizler için incelediğimiz en güzel ev dekorasyonu örneklerini aşağıda resim galerisi olarak sunuyoruz. Buyurun isterseniz hep birlikte gözden geçirelim.

EN GÜZEL EV DEKORASYONLARI RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan 2020 Kız Çocuk Odası Boya Renkleri başlıklı makalemizde 2020 Kız çocuk odası renk kombinasyonu, çocuk odasına kullanılacak boya renkleri ve en güzel kız çocuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.