Evde Oluşan Kusurları Gizlemenin Yolları

251

evde oluşan kusurlar nasıl giderilir ne yapılır ne yapılmalı ev hataları zemin çizikleri duvar

duvar dekorasyonu

Evlerinizde oluşan küçük de olsa belli başlı kusurlar vardır. Çok önemli gibi görünmese de dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Çünkü bu ufak tefek sorunlar yüzünden bütün bir evin görünümünü alt üst etmek gerekmez. Örneğin resim asma gibi nedenler ile çaktığınız çivilerin izi, paslanmış pencere ve ya balkon ferforjeleri gibi sorunlar ile karşılaşabiliriz.

Mesela eski çivi izlerini kapatmak için alçı kullanabilirsiniz. Böylelikle o küçük izlerden kurtulup görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmış olursunuz. Diğer bir görüntü kirliliği olan kombiniz ise ısınma ihtiyacınızı karşılıyor olabilir ama bu demek olmuyor ki ok güzel bir görüntü sağlıyor. Onun da hoş bir görüntüye kavuşması için kombinizi de duvarınızda kullandığınız renk ile aynı doğrultuda yapmanız görünümü 2 kat güzelleştirecektir.

Zemininizde ufak tefek çizikler oluşmuş olabilir. Nedeni ise eşyalarınızın yerini değiştirirken sürtünerek çekilmesi sonucunda oluşan çiziklerdir. Bunun ortadan kalkması çok kolay. Mobilyacılarda bulunun küçük ama etkili bir macun ile bu sorun rahatlıkla ortadan kalkabilir. Macunu çizik üzerine sürmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak da pencere veya balkon ferforjeleriniz pas tutmuş veya pas tutmaya hazırlanıyor ise yapacağınız tek şey zımpara ile temizlemek ve yağlı boya ile boyamak olacaktır. Böylelikle pastan eser kalmayacaktır. Aslında çok kolay ve herkesin rahatlıkla yapabileceği yöntemler. Sadece ihmal edilmesinden kaynaklanan bir sorun olduğu için çok büyütülüyor. Biz dekorsaati.com olarak sadece sizlere hatırlatmak adına makalemizi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Lüks Evler Oluşturmak İçin Örnek Kareler başlıklı makalemizde en güzel ev dekorasyonları, en güzel evlerin içi ve ev dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

duvardaki çivi izleri nasıl kapatılırduvar kusurlarını kapatmaduvardaki çivi izleri nasıl yok edilirduvardaki civi izleri nasil gecerduvardaki kusurlar nasil kapanirduvar cizikleriduvardaki civi izleriduvardaki izi nasil kapatilirevdeki kusurları gizleyen süs fikirleriyağlı boya duvardaki çivi izi nasıl yok olur,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Lüks Evler Oluşturmak İçin Örnek Kareler

lüks evler dekorasyonları modelleri tasarımları en güzel modern fiyatları şık yeni 2013 Eski ev dekorasyonunuzdan sıkılmadınız mı? Bana kalırsa değişiklik...

Kapat