Ev Dekorosyonunda Dekoratif Taş Duvar Modelleri 2013-2014

161

İç mekanlarda doğal taş dekorasyonu, ev dekorasyonunda dekoratif taş kullanımı, tv arkası taş döşenmesi, barbekü için kullanılacak doğal taş dekorasyonu, şömine için kullanılacak doğal taş dekorasyonu, salonda doğal taş kullanımı, iç dekorasyonda doğal taş kullanımı, yazlık dekorasyonunda doğal taş kullanımı, yayla evinde doğal taş kullanımı, mutfakta doğal taş kullanımı, banyoda doğal taş kullanımı, antrede doğal taş kullanılması

Dekoratif taş duvar modelleri (14)

Doğal taşlar önceleri evin dış cephesinde suya, rutubete veya neme maruz kalan yerlerde veya özellikle yayla evinin veya yazlık evlerinin dış cephe boyasından kurtulmak ve birazda doğa ile iç içe geçmesini sağlamak adına evlerin dış cephelerinde kullanılmaya başlandı. Hatta zeminden bir metreye kadar doğal taş ondan sonrada ahşap kaplama veya normal dış cephe boyası kullanılırdı.

Dekoratif taş duvar modelleri (40)

Göze çok hoş görünen ve bulduğu mekana hareketlilik kazandıran bu doğal taşlar günümüzde evin iç cephelerinde sıkça kullanılmaya başlandı. Ekonomik anlamda durumu iyi olanlar bu taşların en doğal hali olan (kayrak taşı, traverten, granit, mozaik, mermer vb.) taşları tercih ederken. Orta halli vatandaşlarda taş görünümlü duvar kağıtları, Taş görünümlü üç boyutlu kağıt modelleri, üç boyutlu taş görünümlü paneller kullanarak evlerininin iç dekorasyonunda hemen hemen aynı sonucu elde ediyorlar.

Dekoratif taş duvar modelleri (41)

Doğal taşların kullanım alanları, oteller, ofisler, villa evler, apartmanlar, yazlık evler, yayla evleri, hamamlar, banyolar ve sosyal tesisler gibi bir çok alanda kullanılıyor. Günümüzde bir çok seramik firması değişik renk ve görünümde mozaik üretiyor. Mozaiklerin ham maddesi traverten ve mermerdir. Doğal etkileşim sonucunda ortaya çıkan mozik günümüzde en fazla mutfaklarda, banyo ve tuvaletlerin duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Değişik renk ve desenlerde parlak bir görünüme sahip olan mozaik taşları su geçirmemesi yüz yıllar boyunca rengini ve parlaklığını koruması ile ilgili İstanbulda bulunan Ayasofya ve buna benzer diğer tarihi yerlere bakarak günümüze kadar gelmiş olmasından anlıyoruz.

mozaik-tas-uygulamalari5

Şimdi iç mekanlarda kullanılan doğal taşlardan dekorasyonların görsellerinden oluşan ve dekorsaati.com ekibi tarafından hazırlanan bir resim galerisini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Evinizin Havasını Değiştirecek Mükemmel Birli Üçlü Beşli Tablolar başlıklı makalemizde beş parça tablo modelleri, en güzel tablo modelleri ve en şık tablo modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

duvar taşları dekorasyonta ev modelleridekoratif taşlartas duvar dekorasyonudekor taşlarıtelevizyon arkası duvar kağıdı modelleriduvar taşıdekoratif taştaş dekorasyondekoratif taş duvarlar,2 thoughts on “Ev Dekorosyonunda Dekoratif Taş Duvar Modelleri 2013-2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evinizin Havasını Değiştirecek Mükemmel Birli Üçlü Beşli Tablolar

Salon tablo modelleri, Yatak odası tablo modelleri, oturma odası tablo modelleri, en şık tablo modelleri, en güzel tablo modelleri, ilginç...

Kapat