Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir?

144

çocuk odası nasıl olmalıdır olması gerekenler nelerdir ne yapılmalı hakkında bilgi

çocuk odası düzenleme

çocuk odası düzenleme

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için düzenleyeceğimiz çocuk odaları hakkında sizleri biraz bilgilendirmek istiyoruz. Sizlerin de bildiği birkaç fikir olabilir. Onları da bir köşe de tutarak bizi de dinlerseniz sizler için daha yararlı olacağına inanıyorum. Çünkü ne kadar bilirsen de yine de bir bilene daha danış. Bizde felsefe bu. Ne kadar farklı fikirler duyarsak bizim için daha çok önemlidir. Şimdi de gelelim çocuk odası hakkında bilgilere:

Sizlerin de bildiği gibi çocuk odalarının en önemli özelliği ve olmazsa olmazlarından biri güzel bir oyun alanıdır. Çocukların gelişimini sağlayacağı sıkılmadan vakit geçirebileceği güzel bir ortam. Bunun dışında da çocukların zararına üretilen mobilyalardan uzak durmalısınız. Yani sağlıklı hijyenik bir ortam ve kaliteli malzemelerden yapılan ürünleri tercih etmelisiniz. Çünkü her şeyin başı sağlık.

cocuk odası

cocuk odası 2013

Bir de çocukların yetişebileceği boyutlarda raflar veya yataklar tercih edilmelidir. Sonuçta çocuklar için düzenliyoruz. Onların boyuna göre olması daha uygun olacaktır. Işık konusuna gelecek olursak, lamba seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli konu da ışığın ayarlanabilir olması. Çünkü normal düzeydeki bir ışığı gece yatma vaktinde kısarak gece lambası olarak ayarlayabilirsiniz.

çocuk odası nasıl düzenlenir

çocuk odası nasıl düzenlenir

Gelelim son ve en önemli noktaya. Duvarlardaki veya eşyalardaki renk seçimine. . . Sizlerin de bildiği gibi kızlar ve erkekler bu konuda tamamen ikiye ayrılıyor. Kızlar özellikle pembe ve mor renklerini çok sık tercih eder hatta bu renk dışına genelde çıkmazlar. Erkekler ise mavi ve lacivert tonlarında koyu renkleri tercih ederler.

Belki de biz büyükler olarak mavi erkek pembe ise kız diye doğduklarından itibaren ayrım yaptığımız için onlar da bu düzeyde devam ediyorlar. Burası bilinmez tabi ama biz yine de söylemiş olalım. Dekorsaati.com olarak sizlere sunduğumuz çocuk odası tasarımını genel olarak bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

çocuk odası tasarımları

çocuk odası tasarımları

Bir önceki yazımız olan Küçük Odalarınız İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, dekorasyon önerileri ve küçük oda dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

çocuk odası nasıl düzenlenirçocuk odası düzenleme nasıl olmalıçocuk odaları nasıl düzenlenirçocuk odası düzenlemelerigenç odasi nasil düzenlenirçocuk odası düzenleme fikirlerioda nasıl düzenlenirçocuk odasını nasıl düzenleyebilirimçocuk odası düzenleyicilercocuk odalar,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Vitra Banyo Dolabı (Nest)

2013 vitra banyo dolabı nest, nest banyo dolabı, vitra banyo dolabı nest, en güzel vitra banyo dolapları, en şık vitra...

Kapat