Çocuk Odası Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

1468

Evimizin en kıymetlileri olan çocuklarımızın odalarının dekorasyonu önemli meşgalelerimiz arasında yer almaktadır. Çocuk odası kendin yap dekorasyon fikirleri ile bu mekanları hem kullanışlı, hem güvenli, hem de son derece şık bir şekilde dekore etmek mümkün olacaktır.

Çocuk odalarında düzene ve güvenliğe çok ihtiyaç olacağından, tüm dekoratif detaylarda bu unsurlara maksimum önem vermek gerekecektir. Ev koşullarında rahatlıkla tasarlanabilecek kutular ile minik yaramazların oyuncaklarını, kırtasiye malzemelerini toplu bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Çocuk odalarının her detayı gibi duvar kaplamaları da en çok özenilen hususlardan biridir. Hazır duvar kağıtları kullanabilirsiniz, gönlünüzce boyayabilirsiniz; ama bizim tavsiyemiz kendi çizimleriniz ve boyamalarınız ile muhakkak kişisel dokunuşlar yapmanız olacaktır. Bunun en etkili yollarından biri kendi tasarımınız olan stickerlar olacaktır.

Birbirinden sevimli ve şık el işi ürünler ile sadece bebeğinizi değil, odasını da giydirmeye ne dersiniz? Hem organik ve sağlıklı, hem de samimi ve sıcak bu ürünleri mutlaka siz de çocuğunuz için üretmelisiniz. Bir yatak ve koltuk örtüsü örebilir; bir minder kılıfı dikebilirsiniz. Hatta el işi göz nuru bebekler yapabilirsiniz. Biz deriz ki; her ne olursa olsun, sizin elinizden olsun.

Çocuğunuzun odasına seçtiğiniz mobilyalara, güvenlik açısından bazı küçük katkılar yapabilirsiniz. Örneğin açılmasının sakıncası olan dolapların kapaklarına takacağınız güvenlik kilitlerini, kendi tasarımlarınız ile çok daha renkli ve sevimli hale getirebilir; yavrunuzun konforuna biraz daha güvenlik ilave edebilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonu Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Evimizi Kışa Hazırlamak İçin 10 Ayrı Fikir başlıklı makalemizde 2020 ev dekorasyonu örnekleri, ev dekorasyonu fikirleri ve evimizi kışa hazırlamanın yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

Lüks yat mailKapılar mailçocuk odası yapıyorumEN MODERN KARAVANLARevde çocuk odası yapmaev dekorasyonu çocuk odası fikirleriduvar tasarımında cam tuğla kullanımı modellerdekorasyonda kendin yapçocuk odası dekor fikirleriÇOCUK ODANI KENDİN YAP,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gergi Tavan Modelleri Dekorasyon Önerileri

Her türlü tavan tipinde, özel alüminyum profillere ısı yardımıyla gerilip giydirilen tavan sistemlerine "gergi tavan" denilmektedir. Son yıllarda oldukça fazla...

Kapat