Boya Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

166

Bir çok kişinin evini boyatırken şu soruyu sorduğunu tahmin edebiliyoruz. Boya rengimi seçerken nelere dikkat etmeliyim. Bana uygun rengi nasıl seçebilirim diye. Bunun için yapmanız gereken boyayacağınız alana gelerek şu soruları sormanız gerekir.

1) Boyanacak yer yüksek mi, alçak mı

2)Boyanacak yer geniş mi, dar mı

3) Boyanacak yer Kuzeye mi bakıyor, güneye mi

4) Boyanacak yer aydınlık mı, karanlık mı ?

Bu soruların cevabına göre seçeceğiniz renk tonları farklılık gösterecektir. Ne demek istediğimizi daha iyi anlatmak adına dar ve alçak tavanlı bölümleri boyarken açık tonlarda boyarsanız olduğundan daha ferah görünecektir. Kuzeye bakan odalar güneşi fazla almadığından sıcak renk tonlarına boyarsanız çok daha sıcak bir dekorasyon yapmış olursunuz. Karanlık odalarınızı boyarken genellikle beyaz tonlarını kullanırsanız daha aydınlık bir oda dekorasyonu ortaya çıkar. Dekorsaati.com ekibi olarak sizler için seçtiğimiz en güzel boya uygulamalarından oluşan resim galerisini inceleyerek fikir alabilirsiniz.

Boya Rengi seçerken dikkat edilecek hususlar

 

Bir önceki yazımız olan Odalarda Farklı Renk Tonlarını Nasıl Kullanmalıyız başlıklı makalemizde ev dekorasyonunda iki renk tonunu kullanmak, farklı boya rengi ile ev dekorasyonu ve farklı renk tonlarını bir arada kullanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

en yeni badana boya renkleriboya rengi seçimienyeniodaboyamalarıev boyamak renk seçimiev için boya renk seçimi,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
En Yeni  Modelleri
Odalarda Farklı Renk Tonlarını Nasıl Kullanmalıyız

Odalarda farklı renk tonlarını nasıl kullanacağını çoğu kişi merak eder ve bilmedikleri için ise sonu hüsranla biten bir çok projeyi...

Kapat