2014 Koyu Renk Tonları Kullanılan Dekorasyonlar

107

Koyu renk tonları kullanılan dekorasyonlar, en güzel koyu renk dekorasyonları, koyu rengin dekorasyonda kullanılması, koyu renk kullanımı, dekorasyonda koyu tonlar, koyu tonlarla dekorasyon, koyu tonların psikolojik etkileri, koyu tonların simgeleri, koyu tonların dekorasyondaki etkileri, koyu tonların çocuk gelişimindeki etkileri,

Koyu Tonların Dekorasyonu

Koyu Tonların Dekorasyonu

Dekorasyon fikri verirken hepimizin düşüncesi hep açık renk tonlarından yana. Beyaz aydınlıktır gibi bir düşünce bilinçaltımıza yerleştirilmiş diye düşünüyorum. Karanlıktan hep korkmuşuzdur. Aslında insanın kendisi ile başbaşa kalması, dinlenmesi ve iyi bir uyku çekmesi için karanlığa ve kapalı bir ortama ihtiyaç vardır. Koyu renkler kullanılarak yapılan çok hoş dekorasyonlardan oluşan güzel bir resim galerisini dekorsaati.com ekibi olarak sizlerle paylaşmak istiyoruz. Koyu renk dekorasyonu ve koyu renk tonlarının psikolojik etkilerini sizlere anlatmak istiyoruz.

KOYU TONLAR
Siyah her ne kadar ağırbaşlılığın ve soyluluğun ifadesi olsa bile şaşkınlığın,karışıklığın, üzüntünün kaybetmenin ve yas tutmanın da rengidir. Hırslı inatçı ve şartları zorlayan insanlar siyah rengi çok severler. Varolma ve başkaldırışın rengi olan siyah gücü ve tutkuyu da temsil eder.Bu nedenle tüm makam arabaları veya güç simgesi olan araçlar siyahtır.Çocukların bulunduğu ortamlarda vurgu amacıyla siyah rengin kullanımı basitlik ve saflık etkisi yaratır. Siyahın yoğun kullanıldığı bir oda gereğinden fazla etkili olabilir ve çocuk üzerinde ağırlık duygusuna ve depresyona neden olabilir.

Koyu Tonların Dekorasyondaki Etkileri
Korku ve umutsuzluğun yanı sıra ölümü de çağrıştıran siyah, ölçülü kullanıldığında, dekorasyonda zarafetin de işaretidir. Boya renginin, kullanılış amacına göre belirlenmesi gerekir ,renklerin,yansıttığı ışık ve hissettirdiği duygularla kişiler üzerinde çeşitli etkiler yapabileceğindenva göre beyaz, enerji sistemini dengeleyip geliştirirken, siyah yoğun bir enerjiye sahip olduğu için tek renk olarak kullanıldığında aşırılıkları dengeler.

Koyu Tonların Simgeleri
Siyah ölüm, başkaldırı, güç ve karşı durmanın rengidir. Haşmeti ve tutkuyu simgeler.Diğer yandan evren ve uzay boşluğunu da temsil eder,renklerin yokluğudur Bazı kültürlerde bilgeliğin rengi olarak kabul edilen siyahı seven kişilerin iş hayatında başarılı oldukları gözlenmiştir çünkü siyah aynı zamanda güç ve otorite simgesidir. Özgüveni temsil eder, ağırlığı ve büyüklüğü.Tüm bunlara siyahın saygınlığına rağmen, gizemli ve seksi bir görünüm verdiğini de ekleyebiliriz.

Koyu Tonların İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri
Siyah renk merkezi düzenli çalışan insanlar hareketli ve çok canlı tiplerdir.Merkez düzenli çalışmadığı zaman ise başka kişiler tarafından olumsuz yönde etkiler. Bu tür kişilerde akıl hastalıkları ve psikomatik hastalıklar oluşur. Bu renkle ilgili tedavilerde uzmanlar hastaların üstlerinde gümüş ve platin gibi çok değerli madenler bulundururlar. Gıda maddelerinden ise siyah zeytin ve siyah erik gibi besinler tavsiye edilir.

Koyu Tonların Psikolojik Etkileri
Siyah, ışığı yok ettiği için algıyı dağıtan unsurların etkisini en aza indiren ve dolayısıyla konsantrasyon sağlamakta kolaylığıyla da tanınan bir renktir.Bazı ünlü düşünürlerin veya sanatçıların, ışıksız , karanlık bir odaya girerek konsantre oldukları söylenir.. Siyah seven insanlar olayları kendi süzgeçlerinden geçirip değerlendirirler ve kendi sistemlerine uymayan olaylara karşı direnç gösterirler. Bu sessiz bir karşı koymadır,büyük reaksiyonlardan önce gizli inatçılık güderler. İnandıkları için sonuna kadar uğraşır ve asla yılmazlar.Dolayısıyla siyah özgüveni en çok motive eden ve olumlu yönde etkileyen renktir.

Koyu Tonların Çocuk Gelişimindeki Etkileri
Siyahla büyüyen çocukların normlarına başkaldırdığı görülmüştür.Kararlarını vermeyi seven, inatçı ve hırslı çocuklar siyah rengi tercih ederler.

 

Bir önceki yazımız olan Işıklı Canvas Tablo Modelleri 2014 başlıklı makalemizde En güzel ışıklı tablo modelleri, ışıklı tablo modeli ve led ışıklı canvas tablo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

çocuk siyahı çok kullanıyorsadunyada en cok kullanılan reng tonlarıen hoş dekorasyonlarkoyu renk ev dekorasyonkoyu renkbduvarlara dekorasyonkoyu renkli 2014 halıları,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Işıklı Canvas Tablo Modelleri 2014

Dekorasyonda normal düz tablo yerine üç, beş parçalı tablo modeli veya yukarıda görüldüğü üzere ışıklı canvas tablo modelleri iç dekorasyon...

Kapat