2014 Beyaz Renk Dekorasyonu

150

2014 Beyaz Renk Dekorasyonu, beyazın dekorasyondaki etkileri, beyaz rengin etkileri, beyaz rengin simgeleri, beyaz rengin psikolojik etkileri, en güzel beyaz renk kombinasyonları, en güzel beyaz renk dekorasyonları, beyazın dekorasyonda kullanılması, lüks beyazlar, beyaz renk fikirleri

Beyaz Renk ile Dekorasyon

Beyaz Renk ile Dekorasyon

Dekorasyonda en fazla tercih edilen renk beyaz renktir.  Beyaz rengi saflığın, yeni bir başlangıcın ve en önemlisi de barışın rengidir. Fazla güneş görmeyen evin odalarını, evin hol bölümlerini genellikle beyaz renk ile boyarız. Beyaz ışığı en fazla yansıtan renk olduğundan dolayı tercih ediliyor.  Marshall 1001 renk kartelasından beyazın birbirinden farklı tonlarından birkaçını ve beyaz renk ile ilgili bilmeniz gereken bütün bilgileri dekorsaati.com ekibi olarak sizlerle paylaşmak istiyoruz.

LÜKS BEYAZLAR
Beyaz saflığın, yeni başlangıçların ve barışın rengidir. Bozulmamış, değerini kaybetmemiş ve kutsal sayılan kavramlar beyaz renkle temsil edilir. Işığı yansıtan ve ortama ferahlık kazandıran beyaz, parlak ve enerji vericidir. Bunun yanı sıra asaleti, zarafeti ve soğuk kanlılığı da ifade ettiği için, tıpkı saf ve mutluluk verici olduğu gibi soğuk ortamlar yaratmak istenildiğinde de kullanılır.

Beyazın Dekorasyondaki Etkileri
Beyaz özellikle hastaneler ve ilaç firmaları gibi sağlık ve hijyeni vurgulamak isteyen mekanlar için tercih edilen ilk renktir.Bunun yanı sıra istikrarı ve devamlılığı da temsil ettiği için beyaz rengin kullanıldığı ofisler daha güven verir. Gözleri dinlendiren ve mekanı gerçek boyutlarından daha büyük gösteren beyaz, neredeyse tüm mimarlar tarafından tavsiye edilen bir renktir. Işık, seçilen beyazın tonunu etkiler.Kuzeye bakan bir odada kreme yakın, güneşli bir odada ise, griye yakın beyaz kullanabilirsiniz. Beyaz dengeleyici ve net kişiliğiyle bir çok mekanın kurtarıcısı ve gözdesidir.

Beyaz Rengin Simgeleri
Beyaz saflığı ve iyiliği simgeleyen renktir.Işığın sembolüdür;masumiyeti ve saflığı da temsil eder.Barışçıl, uzlaşmacı, doğrucu ve rahat davranmayı simgeler.Çinliler beyazın matem rengi olduğuna inanırken aslında beyaz, genel olarak tüm insanlar için mutlu ve sevinçli günlerin rengidir. Gümüş rengine yaklaşan beyaz ise, inancı ve kutsallığı temsil eder.

Beyaz Rengin İnsan Sağlığı Üzerindeki Fiziksel Etkileri
Beyaz temizliği sembolize eden bir renktir. Bu renk merkezi düzenli çalışan kişiler son derece adil, iyilik sever ve toleranslı kişilerdir. Beyaz renk merkezi düzenli çalışmayan insanlarda ise merhametsizlik, kendine acıma, inzivaya çekilme insanlardan kaçma gibi belirtiler ortaya çıkar. Beyaz renk ile ilgili tedavilerde uzmanlar hastalarını üzerinde altın, inci ve elmas gibi kıymetli taşları bulundururlar.Bağırsak, akciğer hastalıkları ve şeker tedavisi beyaz renkle yapılır.

Beyaz Rengin Psikolojik Etkileri
Bu rengi sevenler, çatışmadan uzak , farklı ve özgür bir dünyanın arayışı içinde olan insanlardır. Beyazın saflığına inanan kişiler aydınlığı seven, okumayı, düşünmeyi,ve yorumlamayı severler. Boşluk duygusu içinde hayal dünyalarının çok geniş olduğu fark edilir.Beyazı sevenler, temizliği, saflığı ve masumiyeti de severler.Soğukkanlı tarafları güçlüdür ve bu da etrafındaki diğer insanlara çok etkiler.Bununla beraber , beyaz rengi kullananların herkesle anlaşabilecek kadar geniş görüşlü oldukları saptanmıştır.

Beyaz Rengin Çocuk Gelişimindeki Etkileri
Beyaz renk, çocukların olumsuz bir durumda toparlanmalarını, yaşamda yeni bir yönde ilerlemelerini sağlar. Kendine has saflığı ile özdeşleşen beyaz bir evde büyüyen çocuklar kararlılığı severler.Temizlik alışkanlığını diğer çocuklardan daha çabuk edindikleri gözlemlenmiştir.

 

Bir önceki yazımız olan 2014 Koyu Renk Tonları Kullanılan Dekorasyonlar başlıklı makalemizde dekorasyonda koyu tonlar, en güzel koyu renk dekorasyonları ve koyu rengin dekorasyonda kullanılması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

oturma odasi perde modelleri 2014 gribeyaz yatak odası takımlarıinci beyazı marshallbeyaz renginin yazı ve simgeleriİnsingnaopel 2014 beyaz renkinci beyaz rengigumus beyaz vestiyer modellerien çok tutulan duvar boya renkleriBEYAZ RENK EV DEKORASYONUbeyaz renk,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2014 Koyu Renk Tonları Kullanılan Dekorasyonlar

Koyu renk tonları kullanılan dekorasyonlar, en güzel koyu renk dekorasyonları, koyu rengin dekorasyonda kullanılması, koyu renk kullanımı, dekorasyonda koyu tonlar,...

Kapat