2013 Balkon Dekorasyon Fikirleri

592

2013 Balkon dekorasyonu, balkon dekorasyon fikirleri, en güzel balkon dizaynı, balkon ve teras oturma grupları, balkon masa ve sandalye takımları

balkon dekorasyon fikirleri (6)

Metropollerde, apartamanlarda, dar evlerde oturan insanların hayalidir. Güzel ve Geniş bir bahçesi, bahçesinin içinde güzel teraslar, havuz derken hayal böyle güzel güzel devam eder. İçinde bulunduğunuz şartlar buna müsaade etmiyor ise sizde bulunduğunuz evi en güzel yaşanabilir bir mekan haline getirmelisiniz. Bugün size balkon dekorasyonu hakkında fikir vermek amacı yardımcı olmaya çalışacağız.

Şimdi özellikle balkonunuzu ne amaçla kullanmak istediğinize karar vermek zorundasınız. Bir botanik bahçesi, balkonunuzda yemek mi yemek istiyorsunuz, boş günlerinizde kitap okumak, dinlenmek mi istiyorsunuz, önce amacınızı netleştirin ve ona göre balkonunuzu düzenleyin.

balkon dekorasyon fikirleri (1)

Evinizin balkonunu bir botanik bahçesi gibi süsleyebilir ve buraya atacağınız küçük bir yuvarlak bistro masa ve katlanabilir sandalyeler ile en güzel balkon dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

balkon dekorasyon fikirleri (2)

Balkonunuzun kenarına renkli bir örtü dikebilir, renkli saksılara dikeceğiniz çiçekler ile değişik hava yaratabilirsiniz.Bir köşesini çiçekler ile botanik bir bahçe haline getirebilirsiniz. Yine buraya kullanacağınız ahşap yer döşemeleri üzerine rahatça basarak gezebilir, açılır kapanır bir masa ve sandalye seti üzerine rengarenk minderler ile kombin edebilirsiniz.

balkon dekorasyon fikirleri (3)

Balkonunuzun üzerini doğal ağaç kütüklerinden oluşan bir iskelet yapabilir, üzerine kargılardan yapılan bir hasır örgü atabilirsiniz. Balkonunuzun iç kenarlarına kapaklı sandık yapabilir, üzerine renkli minderler ve yastıkları diktirebilirsiniz. Bu sandıkların içerisine istediğiniz fazla malzemelerinizi de koyabilirsiniz. Geniş bir orta sehpa kullanarak balkon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

balkon dekorasyon fikirleri (4)

Balkonlarınızın yer döşemelerini sudan etkilenmeyen ahşap ile kaplayabalir, dar balkonunuzda yer kaplamaması için balkon demirlerine asılabilen küçük bir masa ve açılıp kapanan sandalye ve bu sandalyelerin üzerine renkli minderler diktirerek bahar havası yaratabilir, yere atacağınız renkli bir kilim ile kombin edebilirsiniz.

balkon dekorasyon fikirleri (5)

Küçük bir balkonunuz var ise kenarlarını kapatabilir, yere hasır bir kilim atabilir, üzerine renkli yuvarlak açılır kapanır masa sandalye ve renkli minderler ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

balkon dekorasyon fikirleri (9)

Geniş bir balkonu olanlar için her türlü dekorasyonu yapmak mümkün, resimde de görüldüğü gibi güzel bir barbekü ve ahşap şezlonlardan ve oturma gruplarından oluşan perde ile dekorasyonunu tamamlayan müthiş bir teras ve balkon yapmak mümkün.

balkon dekorasyon fikirleri (11)

Modern bir şekilde döşenmiş yer döşemeleri puflardan ve sandıklı oturma gruplarından oluşan bir koltuk takımı ve hasır örgülü sehpaları ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

balkon dekorasyon fikirleri (13)

Günün bütün yorgunluğunu atabileceğiniz salıncak şeklinde güzel bir yatak, renkli puflar ve bakır tepsiler ile balkonunuzun dekorasyonu yere atacağınız uyumlu bir halı ile tamamlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Fawori Dış Cephe Boya Fikirleri (Betek Boya) başlıklı makalemizde dış cephe boya markası fawori, dış cephe boyaları ve en güzel dış cephe boya renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konunun Etiketleri:

balkon dekorasyon fikirleribalkon dekorasyonubalkonumu nasıl güzelleştiririmbalkon dekorasyonkapalı balkon dekorasyonubalkon yer döşemelericam balkon dekorasyonubalkonumu nasıl dekore edebilirimbalkon süslemeleribalkon dizaynı,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Fawori Dış Cephe Boya Fikirleri (Betek Boya)

Fawori dış cephe boya fikirleri, modelleri, boya örnekleri, en güzel, en şık boya uygulamaları, Betek boya uygulamaları Fawori boyanın üretmiş...

Kapat